Ansip: katuserahad on vajalikud, väärkasutamine lubamatu

Peaminister Andrus Ansip ütles, et riigieelarves sisalduv nn katuseraha tagab parema suhte parlamendi ja kohalike kogukondade vahel, kuid neid vahendeid väärkasutada ei tohiks.

 

See, mis eilsest "Pealnägija" ja "Aktuaalse kaamera" loost välja paistis, valitsusjuhi sõnul ilus polnud. "Aga ma loodan, et sisu oli hea," lausus ta tänasel pressikonverentsil.

 

"Ajakirjandus peabki igat objekti eraldi vaatlema, kas tegemist on üldhuviga või isikliku kasu saamisega. Väärkasutused mõistan kategooriliselt hukka," kinnitas Ansip.

Katuserahadest üldiselt arvab peaminister positiivselt, sest kui nad 1990. aastatel tulid, läksidki vahendid peamiselt koolide ja lasteaedade katuste remondiks.Ta lisas, et katuserahade süsteem on olnud kasutusel USA-s, Suurbritannias ning veel paljudes riikides väga pikka aega. Ameerika Ühendriikides nimega "lihapütt", põhjanaabritel teatakse seda sillatunnelite poliitikana."Süsteem on püsinud seetõttu, et demokraatlikus süsteemis taolised pisikesed otseinvesteeringud tagavad parema suhte kohalike omavalitsuste ja parlamendi vahel," selgitas ta."Aga kindlasti ei tohi raha kasutada kellegi isikliku hüve saamiseks või temaga soetud asutuse või ühingu huvides," täpsustas Ansip.