Esimest korda! Korruptsioonivabad annetamistalgud 1. detsembril

23.11.2020

Sel aastal toimuvad juba teist korda üle Eesti annetamistalgud! Ühendame 1. detsembril Open Knowledge Estoniaga jõud, et teha teoks unistus rakenduse Opener lõpuni arendamisest.

Seetõttu kutsume Sind üles aitama meil leida seosed hanke- ja äriregistri ning erakondade rahastamise vahel! Me kutsume loodavat rakendust hellitavalt Opener-iks, sest see avaks seni avalikkuse pilgu eest varjul olevad andmelaekad.

Nimelt vaata, kallis talguline: saime pea 120 idee seast Rahvusvahelise Valuutafondi ehk IMFi korraldatud inkubaatori kaheksa finalisti hulka ning stardirahastuse oma idee teostamiseks. Nüüd on inkubaator läbi, beetaversioon valmis ja soovime Sulle kangesti näidata, kui äge asi sellest välja tuli!
Piilu selleks siia: www.opener.ee

Nüüd on vaja veel koguda 35 000 eurot, et arendada välja täisversioonina toimiv rakendus koos vajalike filtrite ja ohukohtade automaatse tuvastamisega.

Siin saad sina, hea talguline, meid aidata! Pane õlg alla ja aita luua Eesti ja Läti hangete ja erakondlike annetuste andmebaase analüüsiv rakendus Opener! Tahame, et Opener leiaks ülesse seosed hankeregistri, äriregistri ja erakondade rahastamise vahel. Selleks on vaja, et Openeris oleks igal hankel indikaatorid, mis näitaksid hankija ja pakkuja juhtkonna liikmete seoseid ning erakondlikke annetusi.
Openeri arendavad Korruptsioonivaba Eesti ja Open Knowledge Estonia koos Justiitsministeeriumi (kes tagab ligipääsu Äriregistrile) ja Läti partneritega (Delna ja Datu skola).

Sinu abiga võiks tulevikus olla andmebaas, mis annab kasutajale võimaluse kiirelt enda jaoks oluline üles leida: näiteks, kas on pakkujaid, kelle omanikud olid tegelikult samad? Või äkki on isegi isikuid, kes on juhatuses nii hankija kui pakkuja poolel? Ja kas samal ajal juhtub, et hankeperiood oli nii lühike, et ükski tavainimene sellise mahuga hankepakkumust kokku ei suuda panna?

Kui sa võtsid hetke ja piilusid olemasolevat Opener.ee keskkonda, siis nägid, et praegu on rakenduses aastate 2018 ja 2019 andmed. Tahame minna aga kaugemale minevikku ning tagada ka, et tulevikus avaldatavad andmed liidestuksid praegustega kiirelt ja lihtsalt. Nii saab rakendusest elav süsteem, kust ajakirjanikud, kodanikud, ettevõtjad, hangete läbiviijad ja akadeemikud olulist infot saavad.

See ei ole mingi hookus-pookus. Sinu annetuse toel teeme selle teoks! Toeta Openeri arendamist ja saad ausalt öelda, et oled panustanud läbipaistvama riigi loomisesse ning korruptsioonivabasse Eestisse!

Kuidas meid toetada, vaata siin.

 

Piilu ka meie Facebooki üritust!