Pevkur viiks korruptsiooni uurimise kaitsepolitsei pädevusest välja

23.04.2013

 

Justiitsminister Hanno Pevkur avaldas täna riigikogus arvamust, et kõigi korruptsioonisüütegude uurimine võiks minna keskkriminaalpolitsei pädevusse, et kaitsepolitsei saaks keskenduda Eesti julgeolekule.

Pevkur ütles kriminaalpoliitika arengusuundade täitmise teemaliste arupärimiste järel saadikute küsimustele vastates, et tema hinnangul võiks kaitsepolitsei olla ainult vastuluureasutus.

Ta möönis, et kui sellisele kokkuleppele jõutakse, tuleb luua lisavõimekus keskkriminaalpolitseis. «Loomulikult võiks ju väga lihtsalt öelda, et võtame need inimesed, kes on kaitsepolitseiameti palgal, ja viime keskriminaalpolitseisse üle, aga ma ei tahaks minna siseministri vastutusalasse selliseid väljaütlemisi tegema. Küll usun ma seda, et debati- ja arutelukoht oleks siin küll,» lausus ta.

Pevkur lisas, et tema subjektiivse arvamuse kohaselt võiks keskkriminaalpolitseid tugevdada, anda neile korruptsiooni uurimisel õigusi juurde ja viia keskkriminaalpolitseisse kõigi korruptsiooniasjade uurimine, et kaitsepolitsei saaks keskenduda Eesti riigi julgeolekule.

Kaitsepolitsei uurimispädevusse kuulub praegu kõrgemate riigiametnike ja suurima eelarvemahuga omavalitsuste juhtide, aga ka näiteks avalik-õiguslike ning riigi osalusega või riigi asutatud juriidiliste isikute juhtide korruptiivne tegevus. Kaitsepolitsei pädevuse laiendamist kõigile korruptsioonijuhtumitele, mis ohustavad Eesti julgeolekut, nägi ette valitsusliidu tegevusprogramm.

Allikas: PM Online