Rand: Tuulbergi osalus skandaalis on mingi imelik jama

Täna Pariisis viibiv ehitusärimees Raivo Rand kinnitas, et tema äripartnerit Aivar Tuulbergi tabanud kahtlustused altkäemaksu andmises Tallinna linnapea Edgar Savisaarele ei mõjuta kuidagi suurettevõtte töid.

"Nii palju kui mina aru saan, on see mingi imelik jama, mis on ilmselt kuskilt välja puhutud. Need asjad pole üldse tõsiseltvõetavad detailid," lausus Rand "Aktuaalsele kaamerale".

Aivar Tuulbergi ei ole ERR-il õnnestunud täna kätte saada, Rand soovitas tema kontaktide hankimiseks pöörduda kaitsepolitsei poole.

Eile esitas kaitsepolitsei altkäemaksu võtmise kahtlustuse Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaarele, temaga koos peeti ülekuulamiseks kinni veel kuus isikut, keda kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja vahendamises.

Kahtlustavate hulgas on ka ehitusettevõtte Rand & Tuulberg omanik Aivar Tuulberg. Teda kahtlustatakse altkäemaksu andmises Kultuurikatla ehitustöödega seotud hangete eest.

Altkäemaksu andmises seoses kinnisvarade vahetamisega kahtlustatakse ärimees Hillar Tederit. Alexander Kofkinit tasus väidetavalt Savisaarele hüvedega, et pikendada soodsaid rendilepinguid. Samuti on kahtlustatav Kalev Kallo, keda kahtlustatakse nii altkäemaksu andmisele kui võtmisele kaasaaitamises.

Üks kahtlusalustest on ka endine tipp-poliitik Villu Reiljan, keda kahtlustatakse altkäemaksu vahendamises. Väidetavalt kahtlustatakse teda Silikaat Grupi omaniku Vello Kunmani altkäemaksu vahendamises, kuid riigi peaprokurör Lavly Perling seda ei kinnitanud. Kunman on samuti väidetava altkäemaksu andmise pärast kahtlusalune, oletatavalt tegi ta seda, et saaks Nõmmel ehitusloata maja lõpuni ehitada.