Anders Tsahknal kahtlus mõjuvõimuga kauplemises

Sotsiaalministeeriumi nõunik Anders Tsahknat kahtlustatakse selles, et ta mõjutas varalise soodustuse eest teisi riigiametnikke tegutsema soodustuse andja huvides.

Riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei menetlevad kriminaalasja, mille raames teostati täna läbiotsimine sotsiaalministeeriumis ning ministeeriumi nõuniku Anders Tsahknale esitati kuriteokahtlustus mõjuvõimuga kauplemises, teatas riigiprokuratuur.

Kahtlustuse kohaselt mõjutas Tsahkna riigiametnikke tegutsema nende isikute huvides, kes talle varalisi soodustusi lubasid.

Anders Tsahkna on menetlustoimingute läbiviimiseks kahtlustatavana kinni peetud.

Kahtlustus erakonnale pettumus

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal ütles erakonnakaaslasele esitatud kahtlustust kommenteerides, et see on kahtlemata pettumus.

"Reformierakonna meeskonna poolt vaadates on see kahtlemata suur pettumus, meie oleme Anders Tsahknat usaldanud tema teadmiste tõttu sotsiaalvaldkonnas. Loodame, et kahtlustused saavad võimalikult ruttu selgeks ja pädevad õiguskaitseorganid teevad oma tööd nii, et kellelegi ei põhjustata tarbetuid kannatusi või kahju tema mainele," ütles Michal pressiesindaja vahendusel.

"Pean õiglaseks ka seda, et avalikkuses ei mõistetaks kedagi enne süüdi, kui tal on võimalus olnud oma tegevuse kohta selgitusi anda. Neid selgitusi nõuab kindlasti erakond ja usun, et ka avalikkus," lisas ta.

 

Allikas: ERR