EDETABEL | Kes jäid läinud nädalal silma hea valimistava rikkumisega?

Peep Peterson pakkus hommikusööki ja Isamaa korraldas Türil perepäeva – need on paar näidet valimiste valvuritele eelmisel nädalal silma jäänud hea valimistava rikkumistest.

1. koht: Isamaa korraldatud perepäev Türil

Türi vallavalitsuse allasutus Türi noortekeskus korraldas 25. veebruaril ürituse „Türi valla perepäev“. Türi noortekeskuse juhataja Sulo Särkinen on Isamaa liige ja kandideerib riigikogu valimistel. Üritusel pidas kõnet Helir-Valdor Seeder (Isamaa) ja teised valimistel kandideerivad isamaalased ning jagati valimisreklaami. Perepäeva pilet maksis viis eurot, kuid segaseks jääb, kellele laekus piletitulu. Tekib küsimus: kas ürituse puhul oli tegemist avalike vahendite keelatud kasutamisega?

„Isamaa oli ürituse toetaja ehk siis võiks mõelda, et nad rahastasid osaliselt üritust. Või hoopiski panustasid kandidaadid oma ajaga ja see oli toetus perepäevale? Väga omapärane kontseptsioon. Eeldaks, et perepäeval rõõmustaksid lapsed pigem Lotte kui Isamaa härrasmeeste perepoliitika jutupunktide üle,“ ütles valimiste valvur Anna-Kaisa Oidermaa.

„Kui tegu on valimisreklaamiga, siis tuleks seda ka nii öelda. Lisaks paistab, et avalikke ressursse on kasutatud ühe partei heaks,“ sõnas Siim Espenberg.

Loe artiklit Eesti Päevalehest.