Erikomisjon: Siret Kotka osutas küll majutusteenuseid, kuid kõik on seaduslik

JURIIDILISELT ON KÕIK KORRAS EHK JOKK: Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon jõudis veendumusele, et Siret Kotka elu maksumaksja kulul on igati seaduslik ja eetiline.

Möödunud esmaspäeval, 21. novembril kogunes riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon koosolekule, et ühe punktina arutada ka riigikogu saadiku Siret Kotka (Keskerakond) eluasemekulude hüvitamise seaduslikkust. Kohal olid Mart Helme (esimees, EKRE), Kalle Laanet (Reformierakond), Heljo Pikhof (SDE), Paul Puustusmaa (EKRE), Kersti Sarapuu (Keskerakond) ja Priit Sibul (Isamaa).

Kohale tulnud Siret Kotka tänas komisjoni liikmeid kutse eest ja selgitas, et pidi kuluhüvitiste eest üürima uue korteri, sest ei saanud oma Tallinna kodus elada ahistamise tõttu. Kotka põhjendas, et teeb kõike õigesti vastavalt riigikogu liikme staatuse seaduse paragrahvi 31 lõikele 2. See lubab saadikul, kelle elukoht on väljaspool Tallinna ja Tallinnaga piirnevaid kohaliku omavalitsuse üksusi, lasta sooviavalduse alusel eluasemekuludeks hüvitada iga kuu summa, mille suurus on 20% riigikogu liikme ametipalgast.

Kotka möönis, et kui seadusse või riigikogu sisereeglitesse lisandub kord, et Tallinnas kinnisvara omav riigikogu liige ei saa eluasemekulude hüvitamist taotleda, on ta kõhklemata nõus seda reeglit täitma.

Loe artiklit Eesti Ekspressist.