EKSPRESSI UURIMUS | „TAL ON AEGA, VÕIMU JA RAHA.“ KUIDAS PURURIKKAST PANKURIST SAI EESTI POLIITIKA SUURIM DOONOR JA MÕJUKAIM MEES

ISAMAA PUSLE. End varju hoidev ettevõtja Parvel Pruunsild on tõusnud Eesti poliitika keskseks niiditõmbajaks. Ta valib, rahastab ja edutab poliitikuid, toidab lobiühinguid ja survegruppe ning vormib Eestit oma meele järgi.

Endise peaprokuröri Lavly Perlinguga juhtus talvel 2021 kummaline lugu. Kui ta läks poliitikasse ja liitus Isamaaga, kohtus ta hommikusöögiks Riho Terrasega, endise kaitseväe juhataja ja Isamaa eurosaadikuga.

Terras pakkus, et ta võib vahendada kohtumist nii erakonna esimehe Helir-Valdor Seederiga kui ettevõtja Parvel Pruunsillaga.

Tekkis küsimus, kummaga peaks enne kohtuma.

Terras vastas, et loomulikult Parveliga.

Ühtlasi hoiatas Terras juhtimisambitsioonide asjus: vaata, et sa juhiks ei kandideeri, vihastad Parveli välja!

Perling proovis mullu ikkagi Isamaa juhiks saada. Kaotas, visati Isamaast välja ja loob nüüd uut erakonda Parempoolsed.

Terras keeldus Ekspressile seda vahejuhtumit kommenteerimast ega rääkinud ka sõber Pruunsillast. Nagu ka mitmed teised, kes Pruunsilla lähikonda kuuluvad.

Mitu Isamaa liiget olid nõus rääkima vaid anonüümselt. Üks väga tuntud poliitik selgitas, et pärast Parempoolsete väljaviskamist ei julge keegi enam esimees Seederi või Pruunsilla mõtetele vastu „kobiseda“. „Karjäär on erakonnas läbi, kui küsid.“

Loe artiklit Eesti Ekspressist.