JOKK! Siret Kotkal oli Tallinnas kolm korterit, kuid ta ise elab aastaid üürikorterites ja laseb kulud riigikogul kinni maksta

Sel kevadel sai riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon vihje, et Siret Kotkal (36) on Tallinnas mitu korterit, kuid ta ise elab üürikorteris ja laseb riigikogu kantseleil oma eluasemekulu hüvitada.

Vihje saabus ajal, kui tuli ilmsiks Kotka endise abikaasa, samuti riigikogusse kuuluva keskerakondlase Martin Repinski skeemitamine: ta üüris eluasemehüvitiste eest Lasnamäel korterit, kus elasid tema tuttavad. Samal ajal oli Repinski sisse kirjutatud Ida-Virumaale ja tema omanduses oli korter Viimsis.

Nii seaduse kui ka riigikogu kodukorra järgi oli aga kõik korrektne, sest eluaseme hüvitise saamiseks on kõige olulisem registrijärgne elukoht. Hüvitist on õigus saada rahvasaadikul, kes rahvastikuregistri andmete järgi elab väljaspool Tallinna ning Harku, Jõelähtme, Kiili, Rae, Saku, Saue ja Viimsi valda.

Riigikogu kantselei teeb peale kuludokumentide kontrolli kord aastas päringu ka rahvastikuregistrisse kontrollimaks, kas hüvitist saaval rahvasaadikul on endiselt selleks õigus. Kotkale etteheiteid pole, tema ametlik elukoht on Lääne-Virumaal Väike-Maarjas. Riigikogu kantseleil pole õigust keelduda eluasemekulude hüvitamisest isegi siis, kui saadikul on pealinnas mitu korterit.

Loe artiklit Eesti Ekspressist.