Süvalinna vereringe: kuidas võim Tallinnas Keskerakonda toidab

Keskerakond kasutab Tallinna linnasüsteemi hästiõlitatud toiduahelana, mis toob erakonna rahakotti sadu tuhandeid eurosid ja täidab mõjukad linna ametikohad parteilastega.

Kui Tallinna linnas vahetuks päevapealt võim, teeksid otsuseid endiselt keskerakondlased. Linnasüsteemis töötab 132 keskpartei liiget. Neli korda enam mis tahes muust erakonnast.

Tallinna linna keskerakondlik juhtimisaparaat on aastate jooksul saanud avalikkuselt tuld ja tõrva. Seda on rappinud korruptsiooniskandaalid, raputanud tulised poliitilised heitlused ja fileerinud ajakirjandus. Aastakümneid kestnud ainuvõim on enda lahtimuukimatu masinavärgi sünkmusta kasti sisse istutanud.

Eesti Ekspressi ja Levila ajakirjanikud võtsid ette varasemast põhjaliku uurimistöö, et valgustada Tallinna juhtimise pimedaid salasoppe. Lugude sarja esimene osa on nüüd teie ees.

Järgmiste päevade jooksul ilmuvad lood selgitavad, miks Keskerakond kümne küünega ainuvõimust kinni hoiab ja mis mõju see linnale ning tema rahvale on avaldanud. Esimeses loos selgub, millist rolli mängivad linnavõimu masinavärgis sajad parteile lojaalsed ametnikud.

Loe Eesti Ekspressist.