Täna selgus, et kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tõnu Seil on rikkunud korruptsioonivastast seadust ning astus seetõttu ka ametist tagasi. Seil tegutses kultuuriministeeriumis 15 aastat.
Hommikul tutvus Seil kultuuriministeeriumi auditiga, mille kohaselt oli ta oma ametikohustuste täitmisel läinud seadusega vastuollu. Nimelt oli spordi asekantsler osalenud riigi spordipoliitika põhialuste koostamisel, mis kattus sisuliselt tema tööga. Kuid talle maksti selle eest lepingulist tasu, mis ei olnud kooskõlas avaliku teenistuse seadusega. Seilil ei jäänud muud üle kui esitada lahkumisavaldus, mille kultuuriminister Indrek Saar kohe rahuldas. "Need valikud, mis mul täna olid, oli tegelikult sirge seljaga öelda: jah, ma olen eksinud," lausus Seil intervjuus ETV-le. "Ma ei tuvastanud kõiki asjaolusid, mida oleksin pidanud kohe tuvastama. Ja lasin sellise eksituse sisse."
Riigi spordipoliitilise alusdokumendi koostamise eest vastutanud spordikoolituse ja -teabe sihtasutus tasus Seilile ühe töörühma juhtimise eest pooleteise aasta vältel kokku 3900 eurot, alguses 300 ja hiljem 150 eurot kuus. Et Seil kuulub aga ise sihtasutuse nõukokku, rikkus ta korruptsioonivastast seadust. "Ma ei mõelnud sellele sel hetkel piisavalt, töö oli vaja ära teha ja töö ka tehti ja tehti väga hästi. Minu õnnetus oli see, et ma ei vaadanud kõiki muid asjaolusid selle juures."
Spordikoolituse ja -teabe sihtasutus taotles raha kultuurkapitalilt, kellele esitas ka asjakohase aruande. Seega pidanuks ministeerium juba 2013. aasta suvest saadik olema teadlik, et Seil saab oma töö eest täiendavat tasu. "Pean tõesti tunnistama, et seda teemat aruteluks meil ei tekkinud, kas tõesti patustame kehtivate reeglite või hea tooni vastu," sõnas sihtasutuse juhatuse liige Toomas Tõnise.
Kas on võimalik, et mõne poliitilise jõu jaoks tundus see liiga pikk aeg ja sinna tahetakse uut inimest? "Ma ei ole seda tunnetanud, et keegi oleks minust loobunud kellegi teise pärast, aga eks aeg näitab, mina ei ole seda küll tähele pannud," ütles Seil, kes oli spordi asekantsler kaheksa aastat.