Ministeeriumi IT-juht sai süüdistuse pistisevõtmises

Ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles süüdistatakse haridusministeeriumi infosüsteemide talituse juhatajat Jaanus Christoffelit pistise nõudmises ning korduvas pistisevõtmises.

Süüdistuse kohaselt leppis 34aastane Christoffel riigiametnikuna ühe aktsiaseltsi juhatuse liikmega kokku, et ettevõte toetab  rahaliselt tema elukaaslast. "Kohtueelse uurimise käigus selgitati välja, et selline toetus oli 150 000 krooni," ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Marge Püss.

Lisaks süüdistatakse ametnikku selles, et ta on saanud teise juriidilise isiku esindajate käest tasuta reisi Iirimaale koos majutusega. Samuti on Christoffel saanud restorani kinkekaardi väärtusega 1500 krooni.

Prokurör selgitas, et süüdistatav vastutas haridusministeeriumi infosüsteemide talituse juhatajana ministeeriumi IT-hangete eest.

Süüdistuse kohaselt nõudis Christoffel pistisena ühelt osaühingult sülearvuteid vastutasuna selle eest, et ministeerium ei lõpeta ennetähtaegselt sõlmitud hankelepingut. Kohtueelset uurimist juhtinud Marge Püssi sõnul on Christoffel saanud pistisena üle 30 000 krooni maksva sülearvuti.

Kohtueelsel uurimisel on välja selgitatud, et need sündmused leidsid aset ajavahemikul 2008.-2010.

Kohus arutab kriminaalasja üldmenetluse korras.

Haridusministeeriumi kantsler Janar Holm teatas täna, et ta otsustas peatada teenistussuhte Jaanus Cristoffeliga seoses talle esitatud süüdistusega. Ministeeriumi pressiesindaja Rein Joametsa sõnul ei peetud Christoffeli teenistussuhte peatamist kuriteokahtlustuse esitamise järel vajalikuks. "Christoffel töötas ministeeriumis kuni süüdistuse esitamiseni," ütles Joamets ERR-i uudisteportaalile.

 

Allikas: ERR