Järvik lahkus mupo juhi kohalt ja Keskerakonnast

Kaitsepolitsei kahtlustuse järgi kohtutäiturilt pistist võtnud munitsipaalpolitsei juhataja Kaimo Järvik esitas pärast Tallinna abilinnapea Taavi Aasaga kohtumist lahkumisavalduse ning õhtul teatas Keskerakond, et Järvik ei kuulu enam ka nende ridadesse.

Tallinna linnavalitsus kiitis Järviku lahkumisavalduse täna toimunud erakorralisel istungil heaks ning määras ameti uueks juhiks senise Nõmme linnaosa vanema asetäitja Monica Ranna.

Järvik esitas avalduse ka Keskerakonnast lahkumiseks ning erakonna juhatus otsustas korralise koosoleku käigus avalduse rahuldada ja arvas ta liikmete hulgast välja.

Aasa sõnul, kes abilinnapeana kureerib Tallinna munitsipaalpolitseid alates selle aasta 1. jaanuarist, tuleb kiiremas korras üle vaadata seni praktiseeritud kord anda täitevmenetluse asjad vaid paarile kohtutäiturile.

"Kuna alates 1. jaanuarist 2011 jagatakse avalik-õiguslikud nõuded läbi kohtutäiturite koja, on meil lähiajal plaan kohtuda kohtutäiturite kojaga," lisas Aas.

Kuni eelmise aasta lõpuni kuulus vastavalt koalitsioonilepingule mupot kureeriv abilinnapea koht sotsiaaldemokraatidele.

Kaitsepolitsei pidas Järviku ja kohtutäitur Priit Lantini kinni laupäeval. Järvikule esitati kahtlustus kohtutäitur  Lantinilt kokku 9500 euro ehk ligi 150 000 krooni suuruse pistise võtmises ning Lantin sai kahtlustuse pistise andmises.

Kahtlustuse kohaselt maksis Lantin Järvikule mullu jaanuarist kuni kinnipidamiseni selle eest, et  Järvik eelistas ja eelistaks Lantinit ka tulevikus tegelema mupo poolt määratud ja tasumata jäänud trahvide sissenõudmistega.

Nädalavahetusel toimusid läbiotsimised kahtlustatavate töö- ja elukohtades ning ka sõiduautodes. Läbiotsimiste eesmärk oli täiendava tõendusmaterjali kogumine. Eile õhtul vabastati mehed kinnipidamiselt.

 

Allikas: ERR