Miljonivõlgnik Avo Viiol on edukas ettevõtja

Endine kasiinosõltlane Avo Viiol tegutseb Ida-Virumaal juba aastaid eduka eraettevõtjana, ehkki viimati maksis ta omal ajal Kultuurkapitalilt riisutud ning mänguautomaatidesse lastud 8,5 miljonist kroonist riigile tagasi 2008. aasta lõpus, kui talt laekus 3470 krooni ja 25 senti.

Kui tänavu kevadel esitas Nikolai Ossipenko firma N&V rahandusministeeriumi juures tegutsevale riigihangete komisjonile vaide seoses sellega, et Jõhvi tänavate hooldushanke võitis OÜ Coniery, esindas asja läbivaatusel Jõhvi valda Avo Viiol. Eesti kuulsaim kasiinosõltlane, kes 2003. aastal suurriisumise ja võltsimise eest süüdi mõisteti.

Võhmar hindab Viioli pädevust

Ajakirjandus on viimastel aastatel Viiolist kirjutanud vaid seoses sellega, et kaheksast ja poolest miljonist kroonist, mis kohus talt välja mõistis, ei ole nende aastate jooksul Kultuurkapitalile kuigi palju tagasi laekunud. BNSi teatel on mees kõigi nende aastate jooksul tagasi maksnud 23 382 krooni.

Jõhvi vallavalitsus on Viioli firmalt Viru Äriteenindus aastaid konsultatsiooniteenust ostnud, peamiselt suuremahuliste hangete läbiviimisel. “Püsilepingut meil pole, ostame talt teenust keerulisemate hangete puhul, et mitte oma töötajaid liigselt üle koormata,” selgitas Jõhvi vallavanem Tauno Võhmar.

Just Ida-Virumaa klientidele suunatud ning Jõhvis Kruusa tänavas juriidilist aadressi omav Viru Äriteenindus on Viioli käes alates 2005. aasta oktoobrist, enne seda tegutses firma teise omaniku ja nime all. Viimane majandusaasta aruanne, mis on äriregistrist kättesaadav, on tehtud 2008. aasta kohta ning selle aasta lõpuks oli Viioli firma jaotamata kasum 258 000 krooni ja 95 senti.

Mõni aasta tagasi oli Viiolil osalus ka kinnisvaraarendusega tegelevas firmas Lagena Grupp, kuid ta müüs selle 14 000 krooni eest 2008. aastal maha.

Mees ei taha rääkida

Viiol ise on oma tegemistest rääkides tõrges, põhjendades seda asjaoluga, et temast kiputakse ajakirjanduses vaid halba kirjutama. Korduvale küsimusele, mis põhjusel ta pole oma võlast pikka aega sentigi tagasi maksnud, ehkki tema firma kasumit teenib, Viiol ei vastanud. “See on ebameeldiv teema ja kui te midagi muud ei küsi, siis ärge seda ka küsige,” sõnas ta.

Viioli sõnul on tema võlateemat ajakirjanduses ebaproportsionaalselt palju käsitletud. “Mäletate Pärnu metanoolitragöödiat? Kas oskate praegu öelda süüdlaste nimesid? Aga muust ei räägita kui Viiol ja Viiol,” sõnas mees.

Tauno Võhmar ütles, et ei näe probleemi selles, et vallale osutab teenust riigile miljoneid võlgu olev ning raha visalt tagastav isik. “See, kas ta oma kohustusi täidab, on tema isiklik asi, mina siin probleemi ei näe,” sõnas Võhmar, kelle kinnitusel on Viioli pädevus hangete läbiviimisel väljaspool igasugust kahtlust.

Võhmar ütles, et Viioli teenuse maksumuse suurusjärk ühe hanke kohta on keskmiselt 1000 eurot, mõnikord vähem, mõnikord rohkem.
 

 

Allikas: pohjarannik.ee