Korruptsioonivabad annetamistalgud viivad klassiruumi

22.11.2022

29. novembril toimuvad järgmised annetamistalgud, mil vabaühendused üle Eesti koguvad annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuvad inimesi üles endale olulist valdkonda toetama.

KVE võtab annetamistalgutest osa kolmandat korda ning sedakorda kogub annetusi, et suurendada noorte korruptsioonivastast teadlikkust.

Demokraatia algab koolist

Kuigi eeldame, et noorem põlvkond on eetilisem ja nõuab ausamat valitsemist, näitavad uuringud, et pigem tolereerivad noored korruptsiooni rohkem kui vanemaealised. Et tagada Eesti ühiskonna ja valitsemise läbipaistvuse suurenemine, peame igapäevaselt tegelema noorte teadlikkuse tõstmisega nii ausa valitsemise, korruptsiooni olemuse ja kahjulikkuse kui demokraatlike baasväärtuste ja kodanikuaktiivsuse osas.

Annetamistalgute raames kogume raha e-tunni "Kuidas võimu kuritarvitamist ära tunda ja ära hoida?" loomiseks Tagasi Kooli platvormil, et toetada õpetajaid ja koole praktilise õppematerjaliga, suurendamaks korruptsioonivastast teadlikkust, et noored tunneksid paremini ära võimu ärakasutamise erinevad ilmingud ning sooviksid selle vastu astuda. Eesmärgiks on koguda 500 eurot, mis on ühe e-tunni maksumus.

Miks just e-tund?

Ühingu üheks prioriteediks on noortele teemakohaste õppematerjalide ja tööriistade loomine. Siinkohal näeme, et õpetajatel puuduvad tihti teadmised korruptsiooniga seotud teemade käsitlemiseks ning e-tunni üheks eesmärgiks olekski õpetajate töökoormuse vähendamine läbi praktilise õppematerjali.

Koostöös Tagasi Kooli tiimiga valmib 45-minutiline koolitund koos tunnikavaga valitud õppeastmele. Ühte e-tundi vaatab otseülekandes keskmiselt 25 klassi ehk 625 õpilast 1.-12. klassideni. E-tunnid toimuvad YouTube'i otseülekandes ja jäävad hiljem järelvaadatavaks, mis võimaldab ühel eksperdil jõuda korraga paljudesse koolidesse üle Eesti. 

Noortel on võim ja vastutus muuta Eesti paremaks. Anname selleks omapoolse panuse.

Annetamise kohta käiva info leiad siit.

 

Kuidas annetusi kasutame?

Kõige paremini saab meie tegemistel silma peal hoida igakuiste uudiskirjade kaudu - telli see enda postkasti siit. Igapäevastel toimetustel aitab silma peal hoida Facebook ja Instagram.

Mida oleme noorte teadlikkuse tõstmiseks juba teinud?

  • 2020/2021 õppeaastal alustasime Eesti koolides kaasava eelarvestamise läbiviimist. 9 kooli on kaasavat eelarvestamist juba läbi viinud, septembris alustas IV lend veel 9 kooliga. Õpetajate ja koolide toetamiseks on valminud kaasava eelarvestamise käsiraamat nii eesti, vene kui inglise keeles, animatsioon kaasava eelarvestamise tutvustamiseks kooliperele ning videoloengud töötoa läbiviimiseks.
  • Vihjeandmise teemal on valminud animatsioon Noor, aita muuta! ning käsiraamat Väärtusmängud: vihjeandmine nii eesti kui vene keeles, mille abil tutvustada õpilastele vihjeandmise temaatikat.