Kapo pidas kinni altkäemaksukahtlusega tolliametniku

Kaitsepolitseiamet pidas koostöös maksu- ja tolliametiga kinni 37-aastase Põhja maksu- ja tollikeskuse liikuvkontrollitalituse vaneminspektori, keda kahtlustatakse korduvas altkäemaksu võtmises. ERRi uudiste andmetel on kahtlustatavaks Marko Heinsoo.

Samuti peeti altkäemaksu andmises ja selle vahendamises kahtlustatavana kinni kaks tema endist kolleegi, teatas Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Postimees.ee’le.

Reedel, 7. jaanuaril võttis kohus kahtlustatavad prokuratuuri taotlusel kuueks kuuks vahi alla.

Altkäemaksuvõtmine toimus kahtlustuse kohaselt ajavahemikul juunist detsembrini 2010. Kriminaalasja menetleb kaitsepolitseiamet, uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Heinsoole ei ole see esimene kord kuriteokahtlustus saada. 2005. aastal oli mees kohtu all, kuid Tallinna Linnakohus mõistis ta süü tõendamatuse tõttu õigeks. Toona oli kohtu all ka Artur Kanger, keda süüdistati selles, et ta 2002. aasta suvel toimetas üle Eesti tollipiiri samal aastal Saksamaalt ja Hispaaniast varastatud mitu sõiduautot. Kui autod Eestisse jõudsid, aitas süüdistuse kohaselt just Heinsoo koos kolme teise tollitöötajaga organiseerida autodele Eestis arvele võtmiseks vajalikud dokumendid-tollideklaratsioonid. Kõik kohtu all olnud neli tollitöötajat mõisteti õigeks.

 

Allikas: postimees.ee