Kvaliteetaeg rahva rahaga: valitsusjuht Ratase uhked õhtusöögid, rohked kingitused ja „joogid autosse“

Jüri Ratase valitsuse aegsed dokumendid näitavad, kuidas peaminister lasi heldelt oma lähikonda poputada. Ning loomulikult maksumaksja kulul.

„Avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti. Mitte ükski sent Narva maksumaksja raha ei tohi teenida kellegi erahuve.“

“Avalikke vahendeid tuleb alati kasutada läbipaistvalt, lähtuvalt inimeste ühistest huvidest ning vältides huvide konflikti. Mitte ükski sent Narva maksumaksja raha ei tohi teenida kellegi erahuve.”

Need jõulised sõnad ütles peaminister Jüri Ratas 8. augustil 2018. aastal. Just oli saanud teatavaks, et kapo tegi Narvas uurimistoiminguid korruptsiooniasjas, kus kahtlusaluseks oli Keskerakonna fraktsiooni juht Aleksei Voronov ja veel seitse fraktsiooni liiget.

Kahtlusalused lahkusid erakonnast. Ratas sai põhimõttekindluse eest kiita.

Kas samasugust põhimõttekindlust õnnestus tal näidata ka oma töös?

Ekspress analüüsis Riigikantselei viimaste aastate kulutusi ning avastas kümnete tuhandete eurode eest oste, mis maalivad pildi Ratase-aegsest elust Stenbocki majas. See pilt näitab, et peaministril läksid tööhoos sageli sassi riigi, erakonna ning iseenda rahakott.

Loe lugu täismahus Eesti Ekspressis.