KVE osaleb täna korruptsioonivastase erikomisjoni avalikul istungil

15.03.2021

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon käsitleb tänasel avalikul istungil koostööpartneritega korruptsiooni ennetust ja erakondade rahastamise läbipaistvust.

Komisjoni esimees Eduard Odinets ütles, et komisjon soovib koos oma põhiliste partneritega arutada läbi ja mõista, mis on suuremad murekohad, millega erikomisjon peaks tegelema. „Proovime istungil hoiduda konkreetsetest kaasustest ja arutada võimalikke lahendusi korruptsiooni ennetamisele tervikuna,“ ütles Odinets.

Odinetsi sõnul on komisjonil soov aidata kaasa, et seadusandlikult oleks loodud kõik võimalused, et Eesti oleks maailma korruptsioonitaju poolest praegusest kõrgemal tasemel. Avaliku sektori korruptsiooni mõõtva korruptsioonitaju indeksi järgi (CPI) jagab Eesti 180 riigi lõikes Islandiga 17. kohta.

Istungile on kutsutud justiitsminister Maris Lauri, Justiitsministeeriumi analüüsitalituse juhataja Mari-Liis Sööt ja nõunik Kätlin-Chris Kruusmaa, Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) esimees Liisa Oviir, aseesimees Kaarel Tarand ja liige Airi Mikli ning MTÜ Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees Steven-Hristo Evestus ja tegevjuht Carina Paju.

Avalik istung algab kell 13.30 ja seda on võimalik jälgida veebiülekandes.

Istung salvestatakse ning on järelevaadatav Riigikogu Youtube's.