KVE juhatuse liige Steven-Hristo Evestus kommenteeris Aktuaalses Kaameras mõjuvõimuga kauplemist

02.10.2019

1. oktoobril Eesti Ekspressis avaldatud loos juhiti tähelepanu EKRE endise liikme Endel Oja väidetavale katsele saada ERRi uue telemaja projekti võitnud arhitektuuribüroolt nõuda pistist selle eest, et kasutada erakonna sees olevat mõjuvõimu projektile kindla eelarverea eraldamiseks. EKRE juhatus sai arhitektuuribüroolt vastava teabe ning kutsus Oja seletusi andma, misjärel ta ise erakonnast lahkus.

KVE juhatuse liige Steven-Hristo Evestus juhtis Aktuualses Kaameras tähelepanu sellele, et kindla järelduse saavad siinkohal teha vaid õiguskaitseasutused. See-eest on mõjuvõimuga kauplemine, olgu ta kas või näiline, tõsine asi, mistõttu tuleb juhtumit kindlasti lähemalt uurida. 

KVE jaoks on seejuures oluline välja tuua, et lobitööd ei võrdsustataks mõjuvõimuga kauplemisega. Lobitöö on normaalne demokraatliku ühiskonna osa, kuid mõjuvõimuga kauplemine on korruptiivne. Poliitikute ülesanne ongi kohtuda erinevate huvirühmadega, kuid see peab toimuma eelkõige avatult ja läbipaistvalt. See, et Eesti Ekspressis viidatakse loole kui Oja-poolsele lobitööle, näitab, et lobitöö definitsioon ning lobireeglite paikapanek nõuab Eestis avalikku diskussiooni. 

Kogu intervjuud Steven-Hristo Evestusega vaata ERRi uudisteportaalist.