Venemaa president Vladimir Putin üheskoos lähikondlastega on USA ametnike hinnangul kantinud kümneid miljardeid dollareid.
Putini varandust hinnatakse 28 miljardile dollarile. Muu hulgas on varandust aidanud paisutada altkäemaksud Sotši taliolümpiamängude projektis, osalus kütusekontsernides ja kinnisvarainvesteeringud. Samuti altkäemaks 90ndatel sõlmitud kokkulepetelt, kirjutab Washington Free Beacon.
Putini autoritaarse režiimi taustal on nii tema kui ka lähikondlaste seas muutunud korruptsioon tavapäraseks nähtuseks. Esimest korda viimase kümnendi jooksul on Putin jäänud Lääne tule alla ja sedagi Krimmi okupeerimise tõttu.
Varem oli Obama administratsioon kehtestanud ranged poliitilised keelud kriitilisele aruandlusele, tihendamaks sidemeid Venemaaga.
2011. aastal Vene opositsiooni avaldatud raporti põhjal ei saa korruptsiooni Venemaal enam vaadelda kui probleem, vaid pigem kui osa süsteemist. „See on halvanud riigi sotsiaalse ja majandusliku elu – korruptsiooni aastakäive on praegu Venemaal 300 miljardit dollarit," seisab raportis.
Üks raporti autoreist, endine Venemaa asepeaminister Boris Nemtsov ütles Raadio Vaba Euroopale, et enamikul venelastest pole aimugi seostest, mis viitavad presidendi korrumpeeritusele miljardite dollarite ulatuses.
„Mida Vene avalikkus ei tea, on see, et Putini sõbrad ei saanud rikkaks mitte Facebooki või Google’it luues, vaid nad tegid seda üksnes riigivarade arvel,“ nentis Nemtsov.