Venna arendustegevus viis Tartus linnaametniku ametist

03.05.2013

 

Tartu linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Karin Raid esitas lahkumisavalduse, sest tema arendajast venna Marko Pervi ehitustegevus Oa 10c kinnistul on tekitanud mitmeid probleeme.

Linnavalitsuse teatel Raidi avaldus rahuldati ja ta lahkub töölt 6. mail.

"Lahkun ametist, et keegi ei saaks seada kahtluse alla otsuseid, mis linnavalitsus langetab Oa 10b//10c asjus nüüd ja edaspidi," põhjendas Raid.

Oa 10c kinnistul toimuv jõudis avalikkuse ette, kui krundi naaber avastas, et ehitaja pani tellingud luba küsimata tema aeda Herne 21 krundil ning saagis maha kreegipuu ja hekikuuski.

Tartu Postimees kirjutas, et naabrit, Aet Rebast häiris lisaks ka see, et tema nõusolekut ehitusele ei küsitud, kuigi see oli ehitusloa saamiseks vajalik. Õigemini ehitusest teavitav ja tema nõusolekut palunud kiri jõudis kohale 8. veebruaril, viimane kirjas nimetatud tähtaeg seisukoha andmiseks oli aga 7. veebruar.

Lisaks tähtaegade problemaatika tõstatus ka küsimus, kas oleks vaja olnud kortermajade ehitamiseks ka detailplaneeringut ning asjaolu, et majaehitus on vastuolus Supilinna kehtiva üldplaneeringu, mis nägi Oa 10c maja asemel ette Porgandi tänava kerkmist, millest linn on praeguseks küll loobunud.

Tartu linnavalitsus andiski 29. aprilli õhtul peetud kiiristungil korralduse peatada ehitusluba Oa 10c hoone rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks korterelamuks, kuniks ehitusloa tühistamiseks esitatud vaide kohta on otsus tehtud.

Linnavalitsus märkis, et Oa 10c korterelamu püstitamiseks väljastatud ehitusloa õiguspärasuse hindamiseks on oluline välja selgitada Herne 21 kinnistu omaniku arvamus ehitusloa suhtes ja linnavalitsusel tuleb Herne 21 asuva kinnistu omaniku arvamusest lähtuvalt uuesti analüüsida, kas 22. veebruaril väljastatud ehitusluba on õiguspärane või mitte.

Allikas: ERR