Ühing: riigikogu käitumiskoodeksi loomine on märgatav edasiminek

04.07.2012

Ühing Korruptsioonivaba Eesti leiab, et riigikogu liikmete käitumiskoodeksi koostamise algatus on märkimisväärne edasiminek ning loodab, et kõik erakonnad lähevad sellega kaasa.

"See, et koodeksi loomisel on riigikogu liige Kaja Kallas haaranud initsiatiivi, on igati tunnustust väärt, kuna tekib platvorm, kust edasi liikuda, " sõnas ühingu tegevjuht Asso Prii. 
 
"Samuti on edasiviiv, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond on esimese erakonnana kinnitanud oma valmisolekut koodeksi loomist aktiivselt toetada. Nüüd on vajalik, et algatusega liituksid selgesõnaliselt ka ülejäänud fraktsioonid – Reformierakond, Keskerakond ning IRL," lisas ta.
 
Ühingu arvates ei tasuks üle tähtsustada, millise erakonna esindajad koodeksi kirjutamise enda peale on võtnud, kuna riigikogu  käitumis- ja eetikastandardid saavad olla vaid erakondade ülesed ning need pole seotud maailmavaatega
 
Ühingu esindajad kohtusid sel nädalal riigikogu liikmete Kaja Kallase ning Andres Anveltiga, et anda omapoolseid soovitusi käitumiskoodeksiga edasi liikumiseks. 
 
"Meie arvates võiks dokumendi koostamisel keskenduda eeskätt konkreetsetele käitumisreeglitele ja suunistele, mitte üldistele eetikaprintsiipidele," selgitas Prii. "Sellised reeglite kogud kannavad tavaliselt nimetust käitumiskoodeks."
 
Priit Luts
 
Allikas: ERR