Tehver: tekkinud skandaal näitab poliitilise kultuuri madalat taset

23.05.2012

"Eelkõige näitab see loomulikult Eesti poliitilise kultuuri ja poliitilise eetika madalat taset. Loomulikult sinna juurde käivad ka teatud lüngad seadusandluses, aga see on sekundaarne siin," märkis Tehver "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.

Tehveri sõnul ei ole avalikuks tulnud rahastamisskeemi näol tegemist kriisiga, vaid kriisi lahendamise esimese etapiga. "Kriis oli pigem see, et teema, mis ühiskonnas kogu aeg on olnud, ei saanud mingit tähelepanu. See, mis on nüüd juhtunud, on pigem hea, mitte kriis iseenesest, vaid see on lahenduse algus," selgitas ta ja lisas, et probleemi lahendus ei ole kunagi mingi parandus seaduses. 
 
"See saab aidata kaasa probleemi lahendamisele, aga põhiline selles küsimuses on ikkagi ühiskonna suhtumine sellesse fenomeni ja ühiskonna suhtumine kandub lõpuks edasi ka erakondade tegevusse," märkis ta.
 
Tehver lisas, et avalikkusel võtab selle teema vastu huvi tekkimine veel aega, kuid täna on märgid, et see teema jääb pikaks ajaks avaliku tähelepanu alla.
 
Kuigi erakonnad on siiani arvanud, et Silver Meikari kirjeldatud rahastamisskeem töötab, on Tehveri sõnul praeguseks olukord kardinaalselt muutunud. "Sõltumata sellest, mida lõpuks järeldab prokuratuuri uurimine, ma olen veendunud, et vähemalt mingi aja jooksul selline rahastamise skeem, nagu Silver Meikar kirjeldas, tänasest alates erakondades enam ei toimi."
 
Allikas: ERR