Reformierakondlane: Jaadla peaks erakonnast ja linnapea kohalt lahkuma

16.02.2012

Reformierakonna Rakvere piirkonna juhatuse liikme Maie Urbase sõnul ei tohiks Viru maakohtus süüdi mõistetud Rakvere linnapea Andres Jaadla (RE) jätkata erakonnas ega ka linnavalitsuses.

 
Reformierakonna Rakvere piirkonna juhatus koguneb Urbase sõnul täna Andres Jaadla küsimust arutama. "Arvan, et Andres Jaadla ei peaks Reformierakonna liikmena jätkama," ütles Urbas ERR-i uudisteportaalile.
 
"Samuti olen seisukohal, et kohtuuksi kulutav isik ei tohiks jätkata Rakvere linnapeana, sellest tulenevalt tuleks kindlasti arutada Andres Jaadla sobivust Rakvere linnapeana," lisas ta.
 
Viru maakohus mõistis Rakvere reformierakondlasest linnapea Andres Jaadla süüdi korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumises ja mõistis talle rahalise karistusena 22 536 eurot. Jaadla end süüdi ei tunnistanud ja lubas kohtuotsuse edasi kaevata.
 
Süüdistuse kohaselt pani Jaadla aastatel 2007-2008 linnapeana oma töö- ja teenistuskohustuste täitmise raames korduvalt toime erinevaid korruptsioonivastases seaduses sätestatud toimingupiirangute rikkumisi.
 
Allikas: ERR