Narva linnapea mõisteti kohtus õigeks

30.04.2012

Viru maakohus mõistis Narva keskerakondlasest linnapea Tarmo Tammiste ametialase võltsimise süüasjas õigeks.

Samuti mõistis kohus õigeks koos Tammistega (49) kohtu all olnud Narva linnavalitsuse nõuniku Pjotr Njaki (53).
 
Tammistet süüdistati selles, et ta saatis linnale võetud rahaliste kohustuste asjaolusid puudutavale päringule enda allkirjaga lepingu lisa, mis sisaldas valeandmeid.
 
Väidetavalt oli Tammiste eesmärk varjata rahandusministeeriumi eest Narva linnale võetud rahaliste kohustuste tegelikke asjaolusid. Njaki süüdistati võltsimisele kaasaaitamises. 
 
Kohtu otsus tuli Narva linnapeale ja ka prokurörile üllatusena. "Tunnistan ausalt, et ma ei arvanud, et tuleb selline otsus, sest survestatud on mind piisavalt ja see jätkub. Aga see näitab, et meie kohus tegutseb objektiivselt," märkis Tammiste "Aktuaalsele kaamerale".
 
"Antud otsus üllatas, sest prokuratuur siiski leidis, et on piisavalt tõendeid, et saata asi kohtusse ja saada ka süüdimõistev otsus. Eks me nüüd ootame ära motiveeritud otsuse, mis on kättesaadav 24. maist ja siis prokuratuur teeb oma järeldused antud kohtuotsusest," rääkis Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Antti Aitsen.
 
Prokurör nõudis Tammistele 13 780 euro suurust rahalist karistust ning Njakile 9751 euro suurust karistust.
 
Tammiste ja Njaki advokaadid kinnitasid, et meeste süüdistamine on alusetu ning nad tuleks kogu süüdistuse ulatuses õigeks mõista.
 
Aprilli alguses alanud protsessil ei tunnistanud ka Tammiste ja Njak end kuritegudes süüdi.
 
Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning sellele saab esitada apellatsiooni.
 
Allikas:ERR