Maakohtu kohtunik sai kahtlustuse korduvas altkäemaksu võtmises

01.11.2019

Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavrenjuki altkäemaksuafääriga seoses peeti neljapäeval kinni tuntud vandeadvokaat Olev Kuklase.
Neljapäeval otsisid kaitsepolitseinikud läbi Tallinna südalinnas asuva Kuklase & Partnerid advokaadibüroo ning pidasid kinni vandeadvokaat Olev Kuklase.

Samuti pidasid kaitsepolitseinikud neljapäeval kinni Tartu maakohtu kohtuniku Eveli Vavrenjuki, keda kahtlustatakse altkäemaksu nõudmises ja korduvas võtmises, valeandmete esitamises ning isikuandmete ebaseaduslikus edastamises.

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ütles ERR-ile, et kõnealune menetlus algas sel aastal.

"Talle (kohtunikule - toim.) on esitatud kahtlustus selles, et ta on pankrotimenetlustes teinud otsustusi isikute suhtes, kes on talle andnud altkäemaksu. Ta on soodustanud talle altkäemaksu andnud isikuid tema juhitavates menetlustes," avas Pern kahtlustuse sisu, lisades, et kahtlustus on esitatud korduvates kuriteoepisoodides erinevates pankrotimenetlustes.

Pern märkis veel, et esialgse kahtlustuse järgi ei võtnud kohtunik altkäemaksu rahas, küll aga rahaliselt hinnatavate teenetena ja on vastu võtnud ka ühe eseme, mida prokurör ei täpsustanud.

Tartu maakohtu esimees Liivi Loide ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kui peamiselt tsiviilvaldkonnaga tegelenud Vavrenjuki kahtlustus peaks leidma kinnitust, siis on tegu äärmiselt taunitava juhtumiga.

"Juhul kui tema suhtes tõkendit ei kohaldata, siis tema töötamise üle saab otsustada edasi selle menetluse käigus. Prokuratuuril on selleks omad meetmed, tööandjal praegu mingeid võimalusi tema töötamise jätkamise osas ei ole," rääkis Loide.

Ta lisas, et Vavrenjuki kahtlustus paneb teised kohtunikud keerulisse olukorda, kuna tema töö tuleb üle võtta.

Sama kriminaalasja raames on veel kahele inimesele esitatud kahtlustus altkäemaksu andmises ja ühele teistes kuritegudes, mis pole seotud altkäemaksuga. Üks neist kolmest on Kuklane.

Neljapäeval otsisid kaitsepolitseinikud selle kriminaalasja raames läbi Tallinnas asuva Olev Kuklase & Partnerid advokaadibüroo selle töötaja altkäemaksu andmise kahtluse tõttu.

Advokaadibüroo klientide konfidentsiaalsuse tagamiseks palus prokuratuur advokaadibürool anda vajalikud tõendid vabatahtlikult üle, kuid büroo otsustas seda mitte teha ning seetõttu otsiti eeluurimiskohtuniku loal büroo läbi.

Eveli Vavrenjuk on tegelenud ettevõtja Rein Kilgi ettevõtte Pere pankrotimenetlusega. Ajaleht Eesti Ekspress kirjutas, et 2008. aastal oli Vavrenjukil 4,2 miljoni krooni suurune pangalaen. 2013. aastaks oli võlast alles jäänud 230 000 eurot.

Kriminaalasja uurib kaitsepolitsei ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

 

Loe artiklit ERRis.