Kohus tühistas Rakvere linnapea väärteokaristuse

25.10.2011

Viru maakohus tühistas täna Rakvere linnapea Andres Jaadla (RE) karistamise korruptsiooniväärteo eest.

Kohus tühistas Jaadlale (46) politsei määratud 191 euro suuruse trahvi ja lõpetas tema väärteoasjas menetluse, ütles Rakvere linnavalitsuse pressiesindaja Hilje Pakkanen ERR-i uudisteportaalile.

Ida prefektuur karistas Jaadlat korruptsioonivastase seaduse rikkumise eest, kuna ta oli sõlminud töövõtulepingu osaühinguga, mille nõukogu liige ta oli. 

Jaadla kriminaalasja kohtuprotsess algab uuel aastal 

Viru ringkonnaprokuratuur süüdistab Jaadlat korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangute korduvas ja suures ulatuses rikkumises, milles süüdimõistmisel võib kohus määrata rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

Jaadlat süüdistatakse linna esindajana aastatel 2007-2008 tema endaga seotud äriühingutega OÜ Kesklinna Pargid, OÜ Rakvere Elamuhooldus ja Rakvere Linnahoolduse OÜ tehingute tegemises või ka antud äriühingute majandushuve oluliselt mõjutavates küsimustes linnavalitsuse istungitel otsuste tegemises osalemises.

Korruptsioonivastase seaduse kohaselt oleks Jaadla pidanud ennast taandama temaga seotud ettevõtetega seotud küsimuste lahendamisest ja mitte osalema linnapea ning linnavalitsuse liikmena nende otsuste tegemises ning poleks tohtinud endaga seotud ettevõtetega lepinguid sõlmida, märkis prokuratuur.

Kuna tehingute maht ületas igal üksikul juhul vähemalt sajakordselt tollal kehtivat kuupalga alammäära ning Jaadla osalusel tehtud otsused mõjutasid olulisel määral nende äriühingute majanduslikke huve, siis saigi Jaadla süüdistuse korruptsioonikuriteos.

Jaadla ei ole end kuriteos süüdi tunnistanud.

Kohus vaeb Jaadla süüasja 16.-20. jaanuarini ning 6. ja 8. veebruaril.

Allikas: ERR