Märts 2017

Ühingu uudised

Ühing OECD korruptsioonivastasel konverentsil 

30.-31. märtsil osales ühingu juhatuse liige Aive Pevkur OECD rahvusvahelisel konverentsil, mis sel aastal keskendus eetilistele põhimõtetele ja avaliku huvi kaitsmise tõhustamisele. 

Loe lähemalt siit.

Kogukonnapraktika ühingus  

Ühing võttis esimest korda osa kogukonnapraktika programmist, mille raames teostasid praktikat ühingu juures kaks abiturienti.

Loe täpsemalt siit.

 

Transparency Internationalist

Uus raport tuvastab 10 rahapesu võimaldavat seaduselünka

Transparency Internationali uus uuring selgitab, et Austraalia, Kanada, Ühendkuningriigi ja Ameerika Ühendriikide valitsused peavad parandama haigutavad seaduselüngad, et korrumpeerunud eliit ei saaks kinnisvara seotamise kaudu raha pesta.

Loe lähemalt pressiteatest ja uuringust.

Teised korruptsioonist

Kuidas teha ausat äri korruptiivses keskkonnas? 

Harvard Business Review on avaldanud 120 intervjuul põhineva uuringu, mis näitab, et suur osa juhtidest väldib korruptiivses keskkonnas korruptsioonivastast hoiakut võtmast. Mõned lõikavad korruptiivsest asjaajamisest kasu, teised näevad, et korruptsiooni eest karistada saamise tõenäosus on väike.

Hoolimata sellest, et juhtidele võib korruptsioon vastumeelne olla, leiab enamus neist, et kuna kõik teised nii talitavad, peavad ka nemad sarnaseid võtteid kasutama.

Loe uuringu kokkuvõtet Harvard Business Review'st.

Ennustus: 2017 toob kaasa altkäemaksu ja korruptsiooni tõusu

35% Krolli ja Ethisphere'i instituudi poolt küsitletud riski- ja sisekontrolli juhtidest leiab, et 2017 toob kaasa altkäemaksu ja korruptsiooni tõsus. 

Loe lähemalt siit.

Läbipaistmatud valitsemispraktikad mõjutavad kodanike käitumist

Öeldakse, et üks mäda õun rikub terve korvitäie. Kuid mis siis, kui korv ise on mäda? 
Mitmed uuringud on näidanud, et kui teised ühiskonnaliikmed käituvad ebaeetiliselt, muutub inimeste käitumine ebaausamaks. Nottinghami ja Yale'i ülikooli teadlased uurisid aga, kuidas sama põhimõte toimib ühiskondlikul tasandil. 
Uuringu tulemused viitavad võimalusele, et lisaks riikliku õitsengu pidurdamisele, kujundab korruptsioon ka kodanike moraalset käitumist.
Loe lähemalt ajakirjast Scientific American.