Mai 2017

Värske EY uuringu kohaselt usub kolmandik juhte, et korruptsioonivastaste meetmete kasutamine kahjustab nende konkurentsivõimet: kui ei anna nemad altkäemaksu, siis teeb seda konkurent. Samas peavad juhid mõistma, et ettevõttesisene ennetustöö on tunduvalt soodsam kui tagajärjed. Just juhtidest saab alguse ausa ja avatud organisatsioonikultuuri loomine ning selle kaudu ka pettuste vähendamine. Ennetusest, eetikast ja ettevõtlusest meie käesolevas uudiskirjas juba lähemalt. Head lugemist!

Ühingu uudised

Avalik võim peab nii sisuliselt kui ka näivalt läbipaistvalt tegutsema 

Ühing kommenteeris Tallinna prügiäri korruptsioonikahtluse valguses lühidalt, miks on läbipaistvus oluline linnaelanike usalduse võitmisel.

Loe lähemalt siit.

Koostöökohtumine keskkriminaalpolitseiga  

Ühing kohtus korruptsioonikuritegude uurijatega, et kaardistada koostöövõimalusi. 

Loe täpsemalt siit.

Kohtumine Ukraina korruptsioonivastaste asutuste kommunikatsioonijuhtidega  

Ühing tutvustas ukrainlastele korruptsioonivastast huvikaitse tööd, sellega kaasnevaid probleeme ja lahendusi.

Loe täpsemalt siit.

Transparency Internationalist

Lihtne retsept saladuskatte loomiseks

TI Brüsseli osakond näitab erinevaid trikke ja tööriistu, mida inimesed ja ettevõtted varade peitmiseks ja maksude vältimiseks kasutavad. .

Vaata retseptivideot siit.

Teised korruptsioonist

Konkurss ajakirjandustudengitele

Justiitsministeerium kutsub ajakirjandustudengeid osalema konkursil enda kirjutatud korruptsiooniteemalise artikliga, mis käsitleb mõnd korruptsiooni valdkonna tahku.

Artikleid saab konkursile esitada 12. novembrini ja tulemused selguvad aasta lõpuks. 

Raamat eetikakoodeksitest - esitlus

TÜ Eetikakeskus kutsub 14. juunil, kl 14.00 kõiki huvilisi Rahvusraamatukogu väikesesse konverentsisaali raamatu "Eetikakoodeksid. Väärtused, normid ja eetilised dilemmad" esitlusele.

Ürituse kohta leiab infot siit.

Registreerida saab 12. juunini siin.

"A Man of Integrity" võidutses Cannes'is

Äsja lõppenud Cannes'i filmifestivali Un Certain Regard kategoorias võitis peaauhinna Iraani režissööri Mohammad Rasoulof'i poolt vändatud linateos "A Man of Integrity" (e.k. põhimõttekindel või eetiline inimene). 

Filmi keskmes on majanduslikult ja poliitiliselt tagakiusatud mees, kes keeldub oma hädade leevendamiseks altkäemaksu andmast.