Mai 2016

Ühingu uudised

Kunstiga korruptsiooni vastu 

Rakvere Galeriis avati teisipäeval, 3. mail Lääne-Virumaa kunstnike kevadnäitus „Korruptsioon”. Näitusele esitati üle 20 töö Lääne-Virumaa kunstnikelt. Esindatud olid maalid ja installatsioonid, kus käsitletakse nii korruptsiooni laiemalt kui ka viidetega kohalikule elule. Näituse ettevalmistavas etapis, märtsikuus, jagas Rakvere Galeriis ideid korruptsiooni kajastamiseks kunstis ühing Korruptsioonivaba Eesti.

Loe täispikkuses uudist siit ja siit.

 

Transparency Internationalist

Väärkäitumisest teavitajaid tasub julgustada

Korruptsioonist teavitajad teevad ühiskonnale teene, riskides samal ajal oma töökohtade ja mainega. Hiljuti tunnustas TI Rootsi nelja arsti, kes tõid avalikkuse ette kolleegi, kelle vääritud ja meditsiiniliselt küsitavad teod maksid nii mõnelegi patsiendile elu.  

Loe täpsemalt kui keeruline oli neljal arstil tõestada, et nende kolleeg seab oma patsientide elud asjata ohtu.

Teised korruptsioonist

Korruptsioonivastane tippkohtumine Londonis

12. mail kutsus peaminister David Cameron Londonisse valitsusjuhid ja tippeksperdid ärisektorist ning kolmandast sektorist, et heita karm pilk globaalsetele korruptsiooniprobleemidele.

Vaata salvestust aruteludest ja sõnavõttudest siit

TI arvamust tippkohtumisest loe siit.

Üheksa viisi, kuidas tehnoloogia abil korruptsiooni vähendada

The Guardiani päevaleht pani kokku paneeli ekspertidest, kes jagavad ideid, kuidas korruptsioonivastu võitlevad organisatsioonid saaksid tehnoloogiat oma huvides ära kasutada. 
Loe ettepanekuid siit.

Kuidas avaandmete ja uuriva ajakirjanduse abiga korruptsioonile piir panna?

Suurem kogus andmeid tõstab läbipaistvust eeldusel, et teave on kvaliteetne ja seda on võimalik lihtsalt analüüsida. Ajakirjanike ülesandeks jääb korruptiivsetele tegevustele viitavate mustrite ja praktikate tuvastamine.
Loe, kuidas kaardistati suurejoonelist korruptsiooni Moldova näitel

Rumeenia virtuaalgalerii muudab korruptsiooni kunstiks

Altkäemaksuskandaalid Rumeenias on olnud inspiratsiooniks uue virtuaalgalerii loomisel, mille eesmärgiks on tõsta esile riigis valitsevat korruptsiooni. 
"Korruptsiooni muuseumi" saab külastada siin.