Juuni 2017

Traditsiooniliselt on juunikuu aeg, mil ühing hindab viimase aasta saavutusi ja õppetunde ning võtab suuna juba järgmiste aastate eemärkide saavutamisele. Meie töö planeerimisel on väärtuslikuks sisendiks kohtumised kodumaiste asjatundjate ja rahvusvaheliste ekspertidega, kellest lähemalt juba värskes uudiskirjas. Head lugemist!

Ühingu uudised

Ühing rõhutas ministrile tehtavate kingituste läbipaistvust  

Ühing avaldas arvamust, et ministritele tehtavaid kingitusi tuleb hinnata ka korruptsioonivastase seaduse valguses.

Loe pressiteadet siit.

Ühing võttis möödunud aasta kokku 

14. juunil toimus ühingu üldkoosolek, kus arutati möödunud aasta tegevusi ja majandustulemusi ning pöörati pilk ka tulevikku.

Loe lähemalt siit.

Transparency Internationali koordinaatori külastus  

Ühingut külastas meie uus koordinaator Svetlana Savitskaya. 

Loe täpsemalt siit.

Suur korruptsiooniennetuse kohtumine  

Ühing osales 14. juunil korruptsiooniennetuse nõukogu ja kontaktide kohtumisel justiitsminsiteeriumis.

Loe täpsemalt siit.

Transparency Internationalist

Vilepuhujate kaitseks!

23. juunil tähistati rahvusvahelist Vilepuhujate päeva, mis tunnustab inimesi, kes aitavad päevavalgele tuua väärkäitumist ja korruptsiooni. Teavitamine pole lihtne tegu ja enamasti võtab teataja suure riski, sest juriidiline kaitse on nõrk. Väärkäitumisest teatajad on korruptsiooniennetuses olulisel kohal. Kes paljastab järgmised võimu kuritarvitamised, kui vilepuhujaid enam poleks?

Aita teatajate kaitset parandada ja allkirjasta petitsioon, mis nõuab Euroopa Liidu ülest kaitset väärkäitumisest teatajatele.

Teised korruptsioonist

Omavalitsused ei pööra korruptsiooniohtudele piisavalt tähelepanu

Riigikontrolli audit leiab, et kohalikel omavalitsustel oleks vaja senisest olulisemalt rohkem pöörata tähelepanu korruptsiooniohtudele – korruptsiooni kui nähtust küll mõistetakse, kuid oma asutusele või ettevõttele mõeldes ei osata või ei taheta riske näha, rääkimata nende süsteemsest maandamisest.

Loe auditit siit ja kokkuvõtvat uudislõiku siit

Korruptsioonivastase strateegia vahehindamine

14. juunil tutvustas E&Y korruptsioonivastase strateegia vahehindamise tulemusi ja tegi ettepanekuid strateegia täiendamiseks.

Vahehindamise lõpparuannet saab lugeda siit.

GRECO tunnustas Eesti saavutusi korruptsiooni vastu võitlemisel

GRECO (Euroopa Nõukogu korruptsioonivastane riikide ühendus) tunnustas Eesti saavutusi korruptsiooni ennetamises. Eesti on täitnud täielikult 14 ja osaliselt viis riigile antud soovitustest. 

Loe lähemalt justiitsministeeriumi pressiteatest.

Erikomisjon arutas riigiettevõtete nõukogude liikmete nimetamist

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon keskendus 19. juuni istungil korruptsiooni ennetamisele riigile kuuluvates äriühingutes.  

Loe lähemalt erikomisjoni pressiteatest.