Juuni 2015

Ühingu uudised

Hakkame uurima erasektori korruptsiooni

Ühing Korruptsioonivaba Eesti osaleb augustis toimuva erasektori korruptsiooni uuringu läbiviimisel. Uuringu tellib justiitsministeerium, et selgitada eraettevõtlusega seotud korruptsiooniriske. Ühing peab oluliseks, et lisaks avaliku raha kasutamise jälgimisele hoitaks silm peal ka sellel, kuidas korruptsioon puudutab erasektorit. Mida avatumalt ettevõtjad on valmis Emori küsitlejatele korruptsiooniprobleemidest rääkima, seda puhtamaks muutub ettevõtluskeskkond Eestis, usub ühing. Lähemalt augustis toimuvast uuringust loe siit.

 

Töötuba “Avaliku eetika võrdlusanalüüs”

Ühing Korruptsioonivaba Eesti viis 10. juunil läbi töötoa kohalikele omavalitsustele. Töötuba on osa projektist, mis keskendub avaliku eetika uurimisele ja parandamisele. Projektis osalevad kohalikud omavalitsused täidavad enesehinnanguankeedi, mille alusel koostatakse avaliku eetika võrdlusanalüüs. Rohkem infot siit.
 

KVE üldkoosolek

29. juunil kogunesid Tallinnas ühingu liikmed, et kinnitada 2014. a majandusaasta aruanne ning tähistada ühingu 15. tegevusaastat
 

Kohtumine Soome justiitsministeeriumiga

2. juunil kohtusid Tallinnas Ühingu Korruptsioonivaba Eesti juhatuse liige Asso Prii ja projektijuht Anni Jatsa Soome justiitsministeeriumi esindajatega. Loe lähemalt siit.

 

Väärkäitumisest teavitamine - uus projekt!

Koostöös kaitseministeeriumiga on KVE alustanud projekti, mille eesmärgiks on välja töötada väärkäitumisest teavitamise mehhanism. Kaitseministeeriumi jaoks on projekt üheks osaks eetikavaldkonna ja korruptsiooniennetuse hea tava väljatöötamisel . Loe lähemalt siit.
 

Transparency Internationalist

Tööriist lobitöö jälgimiseks

Transparency International käivitas uue rakenduse, et hoida Euroopa institutsioonides toimuval lobitegevusel silma peal. Milline ettevõte käib enim parlamentääride jutul? Mis teemadel enim kohtutakse? Neile ja teistele põnevatele küsimustele leiab vastuse siit.

 

Teised korruptsioonist

Kuidas vabakond saab aidata korruptsiooni vastu võidelda?

Rahvusvaheline korruptsioon on aina kiiremini leviv haigus, mis on läbikukkunud valitsemise nii põhjuseks kui ka eelduseks. Transparency Internationali asutaja Peter Eigen kirjutab, et tarvis on uut üleilmse valitsemise paradigmat ning organiseeritud vabakonnal on selles mängida oma roll. Loe edasi siit.