Ühing kutsub seminarile "Korruptsioonist teatamine organisatsiooni sees"

20. oktoobril algusega kell 8.45 korraldab ühing Korruptsioonivaba Eesti seminari asutuste siseauditi ja vastavuskontrolli spetsialistidele. Seminar toimub Tallinnas Radisson Blu Sky hotellis aadressil Rävala puiestee 3.

Seminari eesmärgiks on tutvustada praktilisi viise ennetamaks korruptsiooni ja soodustamaks turvalist väärkäitumisest teatamist asutuse sees.

Seminar on osalejatele tasuta.

Päevakava

8.45 – 9.00 Registreerimine ja tervituskohv

9.00 – 9.30 Avasõnad. Väärkäitumisest teatamine – probleem või lahendus? Erkka Jaakkola, vastavuskontrolli spetsialist ja Korruptsioonivaba Eesti juhatuse esimees.

Millist kasu saab organisatsioon teatamisest tegelikult?

9.30 – 10.30 Miks on väärkäitumisest teatamine töö juures nii keeruline? Taavi Saat, AS Eesti Raudtee riskijuhtimise ja siseauditi osakonna juhataja ning ESAÜ liige, ja Erkka Jaakkola.

Nn vilepuhumine võib olla efektiivne korruptsioonivastane tööriist. Millised on Eesti juhtide hoiakud? Mis on korruptsiooniennetuses peamisteks komistuskivideks?

10.30 – 11.00 Kosutav kohvipaus

Võimalus kohvi ja suupistete kõrvale esinejate kogemusi lähemalt uurida, tutvuda teiste valdkonna spetsialistidega ning mõtteid vahetada.

11.00 – 12.35 Mida me saame ette võtta? Doris Bergmanis, Ernst & Young Baltic AS’i pettuste uurimise ja erikontrollide läbiviimise osakonnas, sertifitseeritud siseaudiitor ja ESAÜ liige, Taavi Saat ja Erkka Jaakkola.

Jätkame koos arutelu konkreetsetest meetmetest, kuidas korruptsiooni ennetada ning töökohal turvalist teatamist soodustada.

12.35 – 12.45 Kokkuvõte seminarist ja ürituse lõpetamine

Palume registreerida hiljemalt 17. oktoobril. Registreerimisvorm asub siin: https://goo.gl/forms/98OUbMARIIRl3hD03

Lisainformatsioon:

anni.jatsa@transparency.ee