Transparency International Leedu kutsub Eesti tudengeid korruptsioonialasesse suveülikooli!

04.05.2011

 

TI Leedu korraldab 11.-15. juulini Leedus, Vilniuses tulevastele liidritele mainekate lektoritega intensiivkursuse korruptsioonist ja selle vastu võitlemisest ning ootab osalema aktiivseid tudengeid Eestist. Kandideerimise lõpptähtaeg on 15. mai ja kohtade arv on piiratud.

Suvekooli eesmärk on pakkuda liidriks pürgivatele tudengitele võimalust saada osa ja õppida korruptsioonivastases valdkonnas töötavate professionaalide kogemustest. Aktiivse suhtlemise ja rahvusvaheliste kogemuste jagamise läbi  annab intensiivkursus osalejatele teadmisi läbipaistvusest ja eetilistest väärtustest, mis on seotud hea riigihalduse suurendamise ja korruptsiooni vältimisega.

Suvekool koosneb kolmest moodulist, vaatluse alla võetakse avalik sektor, erasektor ja kodanike võim. Igas moodulis kajastatakse vastavate valdkondade korruptsiooni mõistet, kuidas see mõjutab antud sektorit ja millised on korruptsioonivastased tööriistad.

Loe moodulitest lähemalt siit.

Mõned tuntumad ettekandjad koolitusseminaril on

  • Dr. Miklos Marschall, Transparency International Euroopa ja kesk-Aasia piirkonna juht
  • Tony Bowden, keskkondade mySociety, TheyWorkForYou, WhatDoTheyKnow, FixMyStreet jt. rahvusvaheline eestvedaja
  • Jermyn Brooks, Transparency Internationali ettevõtlusalase nõustamise nõukogu esimees
  • Remigijus Šimašius, Leedu justiitsminister
  • ja paljud teised

Suveülikool toimub 11.-15. juulil 2011 Vilniuses, õppekeeleks inglise keel. Kohtade arv on piiratud, stipendiumile saab kandideerida kuni 15. mainisiin. Edukatel kandidaatidel  kaetakse suveülikoolis osalemisega seotud kulud: transport, osalustasu ning kohapealsed kulud, sh elamine.

Vaata lähemalt: www.tischool.lt

TI Leedu on rahvusvahelise korruptsioonivastase liikumise Transparency International haruorganisatsioon. Eestis esindab Transparency Internationali ühing Korruptsioonivaba Eesti. 

 

Lisainfo:Asso Prii Ühing Korruptsioonivaba Eesti/Transparency International  tel 6 116 020 GSM 55 646 371asso.prii@transparency.ee