Korruptsioonivaba Eesti kutsub Eesti venekeelse meedia esindajaid koolitusele

23.09.2014
Pressiteade

Ühing Korruptsioonivaba Eesti kutsub Eesti venekeelse meedia esindajaid osalema kahepäevasel praktilisel koolitusel "Korruptsioonijuhtum ajakirjaniku töös". 3. ja 24. oktoobril Tallinnas aset leidvate praktiliste koolituste eesmärgiks on suurendada ajakirjanike võimekust korruptsioonijuhtumite uurimisel ja kajastamisel.

KVE on alates 2008. aastast pakkunud ajakirjanikele võimalusi täiendada oskusi korruptsioonijuhtumite kajastamisel. Et ajakirjandus saaks täita korruptsiooniennetaja rolli, oleme koolituste ja materjalide kavandamisel võrdselt tähtsaks pidanud ka ajakirjanike endi oskust korruptiivsete olukordadega toime tulla. Seekordne koolituste sari on suunatud venekeelsele meediale ja seetõttu on nii materjalid kui seminarid vene keeles.

Koolituste käigus antakse ülevaade teoreetilisest raamistikust, jagatakse praktilisi nõuandeid ja viiakse läbi juhtumianalüüse.

Vandeadvokaat Dmitri Teplõhh tutvustab korruptsioonivaldkonda reguleerivat seadusandlust ja mõisteid. ERRi ajakirjanduseetika nõunik Tarmu Tammerk ja Tartu Ülikooli meediauuringute lektor Ragne-Kõuts Klemm käsitlevad ajakirjanduseetika ja huvide konflikti küsimusi ajakirjaniku töös. Oma kogemusest ja koostööst ajakirjanikega räägib korruptsioonist teavitaja. Üks Eesti parimaid uurivaid ajakirjanikke Tarmo Vahter jagab soovitusi, kuidas kasutada erinevaid allikaid ja andmebaase. Roman Romanovski räägib rahvusvahelisest koostööst piiriülese korruptsioonijuhtumi uurimisel ja kajastamisel.

Täpsema programmi leiate siit: http://www.transparency.ee/projektid/venekeelse-elanikkonna-korruptsiooniteadlikkuse-tostmine

Osalemine on tasuta ja osalemisest palume anda märku siin: https://docs.google.com/forms/d/1f4mWbt69JjTclwFn27DAi9JhaID8NCvfPP9rWaQ0FkI/viewform?c=0&w=1&usp=mail_form_link

Palume teil leida võimalus osaleda mõlemal koolituspäeval ja edastada kutse oma kolleegidele, kes võiks koolitusest huvitatud olla.

Lisainformatsioon:
info@transparency.ee
tel. 56 678118

Kohtumiseni!
Ühing Korruptsioonivaba Eesti

Koolitust toetab EV Justiitsministeerium