Korruptsioonivaba Eesti kogub Annetamistalgutel annetusi riigihangete läbipaistvust suurendava rakenduse Opener arendamiseks

30.11.2020
Pressiteade

Korruptsioonivaba Eesti arendab koostöös Open Knowledge Estonia, Justiitsministeeriumi ja Läti partneritega riigihangete läbipaistvuse suurendamiseks ja huvide konflikti avastamiseks rakendust Opener, millele homme, 1. detsembril, toimuvatel Annetamistalgutel annetusi kogutakse.

"Korruptsioonivaba Eesti osaleb Annetamistalgutel esmakordselt, kuid lähme kohe täispangale välja ja püüame aasta lõpuks kokku saada 35 000 eurot. Kogume annetusi uue rakenduse Opener loomiseks, mis leiaks ülesse seosed hanke- ja äriregistri ning erakondade rahastamise vahel. Näeme, et sellest rakendusest võidaks meie üldine majanduskekskond ja seda saaksid kasutada nii ajakirjanikud, akadeemikud kui ka ettevõtjad," ütles Carina Paju.

Openeri beetaversioon on nähtav aadressil www.opener.ee. Rakendus sai 120 kandidaadi seast Rahvusvahelise Valuutafondi ehk IMFilt stardirahastuse ja seda arendatakse koostöös Läti partneritega, tänu kellele annab rakendus ligipääsu ka Läti andmebaasidele.

"Kuigi Eesti on korruptsioonivabaduselt maailma tipus, usub 29% inimestest endiselt, et hanke- ja muude avalike lepingute saamiseks on Eestis levinud erakondadele annetuste tegemine. Selle probleemi lahendamisega nüüd tegelemegi. Me kutsume loodavat rakendust hellitavalt Opener-iks, sest see avab seni avalikkuse pilgu eest varjul olevad andmelaekad. Annetuste toel soovime lisada Openeri mitmeid filtreid ja automaatteavitusi, laiendada andmehulka kaugemale minevikku ja haarata jooksvalt olevikuks muutuvat tulevikku," lisas Paju.

Väikeannetuste ja ettevõtetelt kogutavate annetuste kõrval osaleb meeskond World Justice Projecti ideekonkursil.

Infot Korruptsioonivaba Eesti osalemisest annetustalgutel saab siit.

Vabaühenduse Korruptsioonivaba Eesti eesmärk on tegeleda korruptsiooni ennetamisega, tõsta elanikkonna korruptsiooniteadlikkust ja tegutseda Eesti ühiskonna läbipaistvuse ja demokraatia edendamise nimel. Oleme alates 2007. aastast rahvusvahelise korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency Internationali akrediteeritud esindaja Eestis.