Info ja osalemine
Vabaühenduse Korruptsioonivaba Eesti projekt „Parimate väärkäitumisest teavitamise mehhanismide ja praktikate arendamine erasektoris“ toimub rahvusvahelise korruptsioonivastase organisatsiooni Transparency International sekretäriaadi toel.
Struktuur
14. november kl 13-16 Väärkäitumisest teavitamise põhimõtted ja seadusandlus
5. detsember kl 13-16 Vihjeliinid ja konfidentsiaalsuse tagamine
Jaanuar (täpsustamisel) Külas välisekspert
6. veebruar kl 13-16 Järelmenetlus ja konfidentsiaalsuse tagamine
6. märts kl 13-16 Teavitamismehhanismide rakendamine ettevõttes
Asukoht: Telliskivi loomelinnak (ruum täpsustamisel), Tallinn
Läbiviija: KVE liige ja koolitaja Tõnis Mutt
Mida ootame osalejalt?
Töötoad on interaktiivsed ja juhtumipõhised. Et need saaksid sel kujul toimuda, edastame u nädal enne igat töötuba teoreetilise materjali, mis tuleb iseseisvalt läbi töötada. Vastavalt töötoas arutletule täieneb ka teoreetiline tööriistakast praktiliste näidetega.
Hinnanguliselt võtab töötubade ettevalmistus ja osalemine osaleja kohta 6-8 tundi kuus.
KVE pakub osana tööriistakastist ka küsimustikku, mille abil hinnata projekti tulemuslikkust organisatsioonile. Kuigi selle kasutamine pole kohustuslik, on see nii osalejatele kui KVE-le kasulik vahend projekti mõju hindamiseks.
Osalemine on tasuta, kuid osalejate arv on piiratud – peale Ausa Ettevõtluse Võrgustiku liikmete pakume võimalust osalemiseks umbes 10 ettevõttele. Praeguses staadiumis ootame osalema eelkõige keskmisi ja suuri ettevõtteid (50+ töötajat).
Kuna huvi on projekti eel olnud suur, palume osaleda soovijatel kas täita küsimustik aadressil https://goo.gl/forms/yXWLO2Q0hQhHQcrI2 või saata järgnevate küsimuste vastused lisainformatsiooniga (nimi, ametinimetus, ettevõtte nimi ja töötajate arv) 26. oktoobriks aadressile carina.paju@transparency.ee.
1. Kuidas on väärkäitumisest teavitamise töötoad kooskõlas minu ametist ja/või ettevõtte strateegiast tulenevate eesmärkidega?
2. Miks ja kuidas kasutaksin õpitut oma tööülesannete täitmisel?