Eesti piimal põhineva pulbrisegu eksportija OÜ Revala eskpordijuht Ebekai Härm rääkis Postimehele, kuidas ettevõted annavad altkäemaksu.
Koos välisminister Marina Kaljurannaga Iraanis visiidil viibivasse äridelegatsiooni kuuluv Härma rääkis ajalehele, et turule sisenemiseks on ettevõte juba arvestanud korruptsioonikuludega.
„Me oleme sellest teadlikud, et on legaalsed maksud, mis tuleb ära maksta, ja siis see teine osa. Praegu pole mul selge, kui suur see teine osa on. Oluline on leida tulevased partnerid, kes saavad vähema teise poole rahaga hakkama ja teavad neid inimesi konkreetselt, kellele on mõttekas maksta,“ rääkis Härm Postimehele. Hiljem ta täpsustas, et püüdis intervjuus kirjeldada kohapealt kuuldut ning ettevõte ei anna ebaseaduslikku meelehead. "Kindlasti ei kavatse meie ettevõte kellelegi seda ka pakkuda," kinnitas Härm.
Sel nädalal on kaksteist Eesti ettevõtjat äsja sanktsioonide alt vabanenud Iraanis ärisidemeid loomas koos välisminister Marina Kaljurannaga.
Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja teatel on tegu Eesti ajaloos esimese kõrgetasemelise visiidiga, mille eesmärk on luua tihedamad kahepoolsed riikidevahelised sidemed ning toetada ettevõtjaid nende püüdlustes seal ettevõtlust edendada. Paljudel ettevõtjatel on Iraanis juba esmased kontaktid loodud ja suhtlus partneritega käib.
Delegatsiooni kuuluvad Tarmo Nurmetalo (CF&S Estonia AS), Kristjan-Jaak Reigo (Autolink Baltics AS), Arle Mölder ja Saman Mostashari (Novira Capital), Jaanus Rahumägi (ESC Global Security-ECS Ltd), Ebekai Härm (Revala OÜ), Neinar Seli (Estiko AS), Taavi Einaste ja Peeter Smitt (Nortal AS), Hannes Plinte (Goswift OÜ), Hamed Alavi (Iraani-Põhjamaade Ettevõtluskeskus), Aivar Kesküla (Skinest Rail AS). Väliministeeriumist saadab äridelegatsiooni Meelis Ojassoo ning kaubanduskojast Mait Palts ja Jana Silaškova.
*Artikkel on täpsustatud 13. aprillil kell 12.