Kuigi pea pooled ukrainlased eelistavad Ikea tooteid teistele globaalsetele kaubamärkidele, pole Rootsi mööblifirmal õnnestunud juba üle kümne aasta Ukraina turule pääseda. Põhjuseks on see, et Ikea ei soovi altkäemaksu maksta, kirjutas Bloomberg.UniCredit SpA peaökonomist Erik Nielsen kirjeldab Ukraina korruptsiooni kui "üht halvimat tänapäeva ajaloos". "Isegi enne viimast kriisi oli Ukrainas kaos," ütles ta ning lisas, et järgmised valitsused peavad selles küsimuses võtma ühise vastutuse.
Paljud Ukraina valitsusliikmed on väga kiiresti rikastunud. Seda tõestab ka lahkuma sunnitud president Viktor Janukovitši poja Oleksandri kiire rikastumine, kuna ta suutis mõne aastaga saada endale 510 miljoni dollari suuruse varanduse.
Endine Ikea boss Lennart Dahlgren ütles, et on Ukrainasse sisenemiseks kohtunud aastate jooksul mitmete valitsusliikmete ja peaministritega ning nad kõik on tahtnud Ikeat "aidata". "Me ei olnud võimelised selliseid tehinguid tegema, kuna Ikea süsteemil ei ole raha altkäemaksudeks," ütles Dahlgren.
Ukraina on teatanud, et vajab maksejõuetuse vältimiseks 35 miljardit dollarit. Ukraina valitsus prognoosib käesolevaks aastaks kolmeprotsendilist majanduslangust.