Indrek Saar: erakondade madala usalduse taga on rahastamine

Sotsiaaldemokraat Indrek Saar leiab, et kuni püsivad kahtlused erakondade rahastamise ja valmiskulutuste suhtes, pole ka loota, et usaldus erakondade ja riigikogu vastu tõuseks.

Saare sõnul loodavad sotsiaaldemokraadid, et riigikogus peetav arutelu aitab kaasa erakondade rahastamise ja valimiskulude läbipaistvuse probleemi tõhusale lahendamisele.

„Me ei tohi lasta varjudel erakondade rahastamise kohal varjutada kodanike usku parlamentaarsesse demokraatiasse,” sõnas Saar.

Turu-uuringute eile avaldatud institutsioonide usaldusreitingu järgi on elanike usaldus jätkuvalt kõige madalam poliitiliste institutsioonide vastu.

Erakondi usaldab 26, riigikogu 43, valitsust 48 ja peaministrit 46 protsenti elanikest.

„Ühiskonna üheks valupunktiks on saanud erakondade rahastamine, millega seonduvad inetud skandaalid ja hämarad tehingud," märkis Saar. "See tekitab inimestes vastuseisu nii poliitika kui poliitikute vastu.”

Parlamentaarsel debatil võtavad homme erakondade rahastamise teemal sõna eelmine õiguskantsler Allar Jõks, endine riigikogu õiguskomisjoni esimees ja justiitsministri ametit pidanud Jüri Adams ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar.

 

Allikas: delfi.ee