Indrek Saar kutsub kodanikuühendusi erakondade valimiskulusid kontrollima

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Indrek Saar pöördus tänasel ühingu Korruptsioonivaba Eesti arutelul kodanikuühiskonna poole üleskutsega anda oma hinnang erakondade valimiskampaania kulutustele.

"Hiljuti riigikogus kinnitatud erakonnaseadus ei lahenda erakondade rahastamise ja valimiskulude läbipaistvuse probleemi. Lisaks ei ole 1. aprillil jõustuval seadusel sisulist mõju algava kampaania kulutustele," selgitas Saar, kes kutsub kodanikuühendusi erakondade valimiskulutusi jälgima ja neile hinnangut andma.

Saare sõnul on erakondade rahastamise suurem läbipaistvus kõige tõhusam vahend vältimaks poliitilist korruptsiooni ja tõstmaks inimeste usaldust poliitikute vastu. "Kui poliitikud on piisavalt rumalad või millegipärast ei taha tõsta enda tõsiseltvõetavust ja ühiskonda selgust juurde tuua saavad kodanikuühendused appi tulla," märkis Saar.

Sotsiaaldemokraadid algatasid novembri lõpus riigikogus otsuse eelnõu, mille eesmärgiks on tellida erakondade valimiskuludele sõltumatu hinnang. Paraku võtsid valitsusliidu poliitikud antud eelnõu suhtes koheselt tõrjuva hoiaku.

Allikas: ohtuleht.ee