Värviraamat põhjatallinlastele: kas tegemist on järjekordse kampaaniatrikiga?

Põhja-Tallinna linnaosavalitsus jagab lastele linnaosavanem Karin Tammemäe pöördumisega värviraamatuid.

«Värviraamat on tehtud Põhja-Tallinna laste joonistuste põhjal, kus kujutati linnaosa huvitavamaid kohti. Raamatu eesmärgiks on, et lapsed tutvuksid joonistamise ja värvimise kaudu Põhja-Tallinna huvitavamate objektidega» sõnas Põhja-Tallinna linnaosavalitsuse pressiesindaja Raivo Lott.

Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi pöördub raamatu 2. leheküljel laste poole ja soovitab oma värvitud pildid saata Põhja-Tallinna linnaosavalitsusse. Paremad saavad auhinnad. «Nüüd on sul võimalus värvida meie kallis kodulinn täpselt selliseks, nagu sa ise soovid. Ole julge, lase oma fantaasial lennata ja iga pilt ärkab ellu justkui kevadine maikelluke,» kirjutab Tammemägi värviraamatus oma pöördumises laste poole.

Värviraamatute tegemine läks linnaosale maksma 700 eurot, millele lisandus käibemaks. Tiraaž oli 3000 tükki. Värviraamatud on mõeldud kingituseks 1. septembril esimesse klassi minejatele ja lasteaia vanematele rühmadele.

Linnaosavalitsuse pressiesindaja sõnul antakse raamatut välja teist aastat ning seni on saadud ainult positiivset tagasisidet. Raamatuid on antud lastele värvimiseks ka linnaosa suurimatel üritustel.

Põhja-Tallinna linnaosavanem Karin Tammemäge on varasemalt mitmel puhul süüdistatud linna raha eest isikliku kampaania tegemisel. Novembri alguses tegi saade «Pealtnägija» loo sellest, kuidas linnaosavanem jagas nädal enne valimisi vanuritele kinkekaarte. Küsimusi on tekitanud ka enne kohalikke valimisi Stroomi rannas olnud välireklaam, mille rohelisel taustal reklaamis linnaosavanem kepikõnnikampaaniat. Erakondade rahastamise järelevalve komisjon tegi antud küsimuses ettekirjutuse, mille kohaselt pidi linnaosavanem mulluste kohalike valimiste eel linna raha eest tehtud valimisreklaamide kulud linnale hüvitama.