Ülisoodsalt saadud auto oleks Rootsi parlamendis korruptsioon

21.06.2012
Ülisoodsalt saadud auto tähendaks Rootsi parlamendis korruptsiooni ja tagasiastumist. 
See, et Volvo kuulub praegu hoopis hiinlastele, ei tähenda, et ettevõtte juhid auto kodumaal ühiskonna eetilisi piire kompaks. Rootsi politoloogide sõnul ei tuleks parlamendisaadikule erisoodustusega auto pakkumine ettevõtjatele mõttessegi, kuna rootslaste eetiline närv seda ei lubaks. Eesti riigikoguliikmed on aga erisoodustusega Volvosid ostnud ja selles probleemi ei näe.
 
Göteborgi ülikoolis korruptsiooni uuriv politoloog Andreas Bågenholm ütles, et temale teadaolevalt Rootsi parlamendisaadikud erisoodustusega Volvodega ringi ei sõida ja nende pakkumine on talle üllatus. Tema sõnul oleks see võimatu, kuna tekib korruptsioonioht, mida ühiskond ei taluks. Meenutagem kas või Rootsi endise asepeaministri Mona Sahliniga juhtunut, kus ta ostis rohkem kui kümme aastat tagasi riigi krediitkaardiga sukkpüksid ja šokolaadi ning pidi seejärel ametist tagasi astuma.
 
„Ma olen üsna kindel, et Rootsis oleks sellise asja tegemine võimatu. Paljud rootslased leiavad, et poliitikud on niigi kõrgelt tasustatud ja nad ei vaja rohkem teeneid,” põhjendas Bågenholm. Lisaks satuks ohtu poliitiku usaldusväärsus, sest autotööstuse sponsoreerimine tähendaks teene võlgu jäämist. „Avalikkus ei aktsepteeriks seda ja sama ei tohiks teha ka poliitikud. See on terve mõistuse küsimus,” lisas politoloog. 
 
Allikas: EPL Online