Ukraina opositsioon: kes varastas jalgpalli EM-i jaoks mõeldud 10 miljardit dollarit

03.07.2012

Ukraina opositsioon nõuab ülemraada ajutise komisjoni loomist, et uurida jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks eraldatud raha võimalikku ebasihipärast kasutamist, teatas ühendatud opositsiooni juht Arseni Jatsenjuk. 

"Opositsioon nõuab uurimiskomisjoni loomist 10 miljardi dollari kasutamise uurimiseks, mis eraldati Euro 2012 objektide ja infrastruktuuri ehitamiseks 46 miljoni ukrainlase taskutest," ütles Jatsenjuk, kelle sõnul on ukrainlastel õigus teada, kuhu see raha läks ja võtta vastutusele need, kes varastasid need 10 miljardit dollarit, vahendab Lenta.ru.
 
Jatsenjuk väidab, et kui EM näitas, et ukrainlased läbisid edukalt "euroopalikkuse testi", siis Ukraina autoritaarne ja korrumpeerunud võim sellist testi ei läbinud.
 
Ukraina riiklik agentuur, mis tegeles EM-i ettevalmistamisega, teatas aga, et kui opositsioon tahab tõsiselt uurida EM-i korraldamiseks eraldatud raha varastamist, siis peaksid nad kindlasti pöörduma Julija Tõmošenko valitsuse endiste liikmete poole, kes olid ametis kuni 2010. aasta alguseni. Tõmošenko kannab praegu seitsmeaastast vanglakaristust volituste ületamise eest gaasilepingute sõlmimisel Venemaaga.
 
Allikas: Delfi