Sotsid ja IRL venitavad valimisvõlgade selgitamisega

02.11.2010

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjon ootab endiselt nii sotsiaaldemokraatide kui ka Isamaa ja Res Publica Liidu aruandeid, kust peaks selguma, kas nende valimiskampaaniate ajal tekkinud miljonivõlgnevused on tasutud.

Erikomisjon soovis septembrikuu lõpus teada, kas Keskerakond, sotsiaaldemokraadid ja IRL on nii Euroopa Parlamendi kui ka 2009. aastal toimunud kohaliku omavalitsuse volikogu valimise kampaania ajal tekkinud võlgnevused tasunud.

Tänaseks on komisjonile vastanud vaid Keskerakond. Kui Isamaa ja Res Publica Liit võttis korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoniga kuu möödudes ühendust ja andis teada, et püüavad vastata 4. novembriks, siis sotside leerist pole komisjon midagi kuulnud ja pole teada, millal vastus laekuda võiks.

Algselt lubasid sotsid komisjonile vastused saata 2. oktoobriks, kuid edasi pole nad Postimees.ee päringutele vastanud.

Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal on europarlamendi valimistel tehtud kuludest tasumata arveid summas 671 177 ja kohalike omavalistuste volikogude valimiste kampaania kuludest 1 007 783 krooni.

Erakonna peasekretär Kalvi Kõva on varem lubanud, et europarlamendi võlaga tehakse lähiajal lõpparve.

Isamaa ja Res Publica Liidul on europarlamendi valimistel tehtud kuludest tasumata arveid summas 2 313 489 ja kohalike omavalistuste volikogude valimiste kampaania kuludest 6 002 012 krooni.

IRLi pressiesindaja Rauno Veri kinnitas septembris Postimees.ee’le, et vastavalt kokkuleppele partneritega tasuvad nad 2010. aasta jooksul kõik seni tasumata arved.