Siseministeerium kontrollib Vaheri krediitkaardi kasutamist

Siseminister Hanno Pevkur andis täna ministeeriumi siseauditi juhile korralduse viia läbi politsei- ja piirivalveameti peadirektori kasutuses oleva krediitkaardi kasutamise kiirkontroll, mille tähtaeg on selle nädala lõpp.

Hanno Pevkuri sõnul on riigieelarve vahendite otstarbekas kasutamine iga juhi otsene vastutus. "Olen Elmar Vaherilt esmased selgitused saanud ning tema kinnitusel on tegemist töövahenditega. Pean siiski vajalikuks vaadata peadirektori kasutuses oleva krediitkaardi kasutamist pikema perioodi jooksul, misjärel on võimalik teha järeldusi, kas krediitkaarti on kasutatud eesmärgipäraselt," märkis Pevkur.

Siseminister lisas, et kontrolli lõppedes annab ta sellest ülevaate ka sel teemal arupärimise esitanud riigikogu liikmetele.

Vabaerakonna saadik ja korruptsioonivastase erikomisjoni juht Artur Talvik esitas täna siseminister Hanno Pevkurile arupärimise seoses politsei- ja piirivalveametis (PPA) toimunud avaliku raha võimaliku kuritarvitustega. PPA peadirektor Elmar Vaher vabandas, kui tema põhjendatud saapaost võis kolleegidele varju heita.