Seefeldi dopinguskandaali vilepuhuja arreteeriti

Seefeldi MMil puhkenud dopinguskandaali paljastused said alguse möödunud kuul linastunud ARD dokfilmiga, kus Austria endine murdmaasuusataja Johann Dürr rääkis avameelselt, kuidas ta keelatud aineteni jõudis. Täna tuli uudis, et Dürr on Austrias arreteeritud.

Austria väljaanne Kurier kirjutab, et Dürr arreteeriti täna hommikupoolikul Innsbruckis. Kuigi Austria ekssuusataja aitas ARD dokfilmis antud tunnistustega veredopinguskandaali uurimist alustada, pole ta Austria prokuratuuri andmetel olnud viimastel nädalatel kuigi koostööaldis.

Väljaanne Kronen Zeitung kirjutab, et Dürri ennast seostatakse praeguse veredopinguskandaaliga ja süüdistatakse Austria antidopingureeglite rikkumises.

Dürr, kes jäi 2014. aasta Sotši olümpiamängudel EPO tarvitamisega vahele, rääkis dokfilmis, et tema veredopinguga seotud protseduure viis läbi doktor Mark Schmidt, keda hetkel kahtlustatakse suure dopinguvõrgustiku juhtimises. 31-aastane Dürr tunnistas, et kasutas lisaks EPOle kasvuhormooni, eksperimenteeris insuliiniga ja lasi endale vereülekandeid teha.

Eelmisel nädalal arreteeriti Seefeldi MMil veredopingu kasutamise tõttu viis suusatajat: Kasahstani koondislane Aleksei Poltoranin, eestlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu ning austerlased Hauken ja Dominik Baldauf. Viimastel päevadel on veredopingu kasutamise üles tunnistanud ka Austria jalgratturid Georg Preidler ja Stefan Denifl ning kolmas Eesti suusataja, Algo Kärp.

Artikkel jätkub...