Savisaar elab Sõõrumaa korteris

Tallinna keskerakondlasest linnapea Edgar Savisaare hagis Isamaa ja Res Publica Liidu vastu on meeri elukohaks märgitud Rotermanni kvartalis asuv korter, mille omanik on Urmas Sõõrumaa poeg.

Kinnistusregistri andmeil aadressil Rotermanni 10 asuva külaliskorteri nr 17 omanik alates tänavu juunikuust Urmas Sõõrumaa poeg Tõnis.

Lisaks külaliskorterile nr 17 on samas majas ka korter 17, mille omanikuks on Venemaal elav miljonärist ettevõtja, alkoholifirma Russki Alkogol asutaja Petr Levin.

Levini esindaja, vandeadvokaat Ramon Rask kinnitas, et Savisaar ei ela Levini korteris. "Levinil puudub igasugune soes E. Savisaarega, ta ei tunne teda, liiatigi ei ole ta andnud nõusoleku E. Savisaare registreerimiseks temale kuuluvasse korterisse," teatas Rask.

2008. aastal ostis Petr Levin osaluse firmas Grove Invest, mis rajas kortermaju Lutheri kvartalis ning ehitas Kohilasse vineeritehase. Ettevõttel oli toona viis osanikku, 41% ehk suurim osa kuulus Levinile, 34% Eesti ettevõtja Pjotr Sedinile. Märtsis 2011 kirjutas Äripäev, et Levini tütar Natalia tuli miljonite eurodega, et koos Arco Varaga ehitada metsistunud Tivoli alale kortermajad.

Äripäev küsis linnavalitsuse nõunikult Liina Ojalt, kelle korterisse on Edgar Savisaar sisse kirjutatud, kas ta ka reaalselt seal elab ja mis tingimustel ning kui palju korteri eest tasub. Linnavalitsuse vastuse vahendame ka lugejaile.

Edgar Savisaar esitas täna Harju maakohtusse hagi IRLi vastu domeeninime edgarsavisaar.ee üleandmise kohustuse tuvastamiseks.