Riisalu firma töötajal Varikule pistise andmise kahtlustus

Riigikogu liikme Aivar Riisalu ettevõte Callarex Grupp töötaja on kahtlustatavana prokuratuuri nimekirjas kui Kristjan Varikule pistise andja.
„Minuni on jõudnud info, et on käidud, vesteldud minu töötajaga. Mulle ütles kaitsepolitsei, et suhteliselt suure tõenäosusega ei esitata minu ettevõtte vastu süüdistust, sest seal võib olla väljapressimise motiiv isiku suhtes,“ rääkis riigikogulane Aivar Riisalu, kes on Callarex Grupi omanik ja juhatuse liige.

Riisalu märkis, et ei oska küll täpselt kommenteerida, ent ettevõtet ei süüdistata. „Ma kordan veel, süüdistatakse ikka mingit isikut,“ rõhutas Riisalu. Ta nentis, et on end riigikogus tegutsemise ajaks ettevõtte operatiivjuhtimisest taandanud ja info on jõudnud temani lünklikult.

Riisalu ja pistist võtnud Kristjan Varikut seob kaitsevägi. Riisalu märkis, et oskab Varikut iseloomustada kaheksa aasta tagusest ajast. „Siis oli ta täiesti normaalne inimene, aga minu andmetel ei ole ta enam ammu vormikandja. Kunagi oli ta minu teenistuskaaslane, olime ühises staabis Kevadtormil aastal 2005,“ meenutas Riisalu.

Kaitsepolitsei pidas eelmisel kolmapäeval korduvas pistise võtmises kahtlustatavana kinni kaitseväe protokolliteenistuse spetsialisti Kristjan Variku.

Kahtlustuse kohaselt eelistas Varik esitada tellimusi valitud ettevõtetele, mis andsid talle vastutasuna hüvesid. Varik on praeguseks kaitseväest lahkunud.