Riigiprokuratuur: Elmar Vaheri oste ei saa käsitleda omastamisena

Läinud aasta detsembri teises pooles saadeti prokuratuurile elektronkiri, milles kirjutati muu hulgas, et PPA peadirektor oli asutuse krediitkaardiga ostnud välivormi juurde kuuluvad saapad ja kõrvaklapid.

Prokurör vastas kirja saatjale, et esitatud väiteid kontrollitakse ning edastas info kaitsepolitseiametile.

Prokuratuur on seisukohal, et riigi raha kasutamine peab olema aus ja läbipaistev. «Samas ei olnud esitatud teabe põhjal prokuratuuril siis ega ole ka praegusel hetkel alust kriminaalmenetluse alustamiseks, kuna meie hinnangul ei saa oste käsitleda omastamisena,» kinnitas riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro.

Krediitkaardi kasutamise kontrollimiseks on siseministeerium alustanud auditit. Kui auditi käigus peaksid ilmnema mõnele süüteole viitavad tunnused, teavitab audiitor sellest õiguskaitseasutusi, kes peavad vastu võtma menetlusotsuse.

Andmetega Elmar Vaheri asutuse krediitkaardiga tehtud ostude kohta pöördus Vabaerakonna poole politseist mullu detsembris vallandatud Ilona Laido, kelle juhtumit arutatakse praegu töövaidluskomisjonis. Vaher ütles eile Postimehe päevaintervjuus, et töötaja oli ebaaus ja tahtis miljonitesse ulatuvat hanget mängida kätte ühele ettevõttele.